WTS nie zamieścił jeszcze żadnej oficjalnej informacji ale w żużlowym światku już wiadomo o trzech nowych nabytkach Spartan. Dodatkowo skład Sparty na stronie speedwayekstraligi jest już powiększony o trzech zawodników.

Rozgrywki U24 Ekstraligi wymuszają na klubach ekstraligowych większą kadrę zawodników. Do tej pory w składzie Spartan był tylko jeden zawodnik zagraniczny – Francis Gusts. Przepisy nowych rozgrywek precyzują, iż w meczowym zestawieniu winno wystartować dwóch zawodników z obcym paszportem.

W związku z tym do kadry aktualnego Drużynowego Mistrza Polski dołączyło trzech nowych żużlowców 24-letni Sandro Wassermann, jego rówieśnik Jack Smith oraz 19-letni Daniel Śilhan. Nie zobaczymy ich w pierwszym składzie Sparty, gdyż wszyscy zostali zgłoszeni tylko do rozgrywek U24 Ekstraligi.

Niemiec Sandro Wassermann w poprzednim sezonie występował w 2 Lidze Żużlowej w barwach Wolfe Wittstock. Startując w dziewięciu spotkaniach uzyskał średnią 1,000 pkt/bieg. Był to dopiero 42 wynik na trzecim froncie rozgrywek żużlowych w Polsce. Zawodnik długo szukał nowego klubu, w którym będzie mógł kontynuować karierę i ostatecznie wybór padł na klub z Wrocławia.

Jack Smith to syn bardzo popularnego u nas i mającego polskie obywatelstwo Andy’ego Smitha. Brytyjczyk do rozgrywek z kontraktem warszawskim został zgłoszony przez Polonię Piła, jednak szybko udało mu się rozwiązać kontrakt w PIle i jest zgłoszony w WTS-ie w rozgrywkach U24 Ekstraligi.

Najmłodszy z nich, Czech Daniel Silhan ma na swoim koncie srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Czech Juniorów, czy też brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Czech Juniorów. Z polskimi torami miał okazje się już zapoznać startując w 2019 r w DMPJ.

Na pewno wielu fanów żużla dziwi fakt, iż w składzie Sparty nie ma syna Grega Hancocka – Wilbur, który w swoich wypowiedziach wielokrotnie podkreśla, iż Maciej Janowski jest dla niego jak starszy brat.. Ale być może również i on pojawi się niebawem w składzie Sparty.

Teraz pozostaje tylko czekać na oficjalne ogłoszenie przez WTS pozyskania nowych zawodników do rozgrywek U24 Ekstraligi.