Australijska drużyna 20 lat czekała na złoty medal drużynowych mistrzostw wiata. W bieżącym roku Kangury wygrały turniej SON w Vojens.

W drużynie złotych medalistów wystąpili: Jason Doyle, Max Fricke i Jack Holder. Cała trójka wystąpi  cyklu turniejów o Indywidualne Mistrzostwo Australii 2023. Doyle był mistrzem na Antypodach w 2015 roku, a Fricke triumfował w ostatnim czempionacie w 2020 roku, przed Jackiem Holderem.

O tytuł IMA w 2023 roku powalczą także Chris Holder oraz Jaimon Lidsey.

Mistrzostwa Australii 2021 zostały odwołane z powodu pandemii, a tegoroczna seria została również zmieniona na jednodniowy finał.

Jak już pisaliśmy Indywidualne Mistrzostwa Australii 2022 odbędą się na torze Adelaide Gillman 10 grudnia. Głównym faworytem do wygranej jest Max Fricke, gdyż w tym roku o tytuł nie będą rywalizować ani Doyle ani Holder.

Jason Doyle o rywalizacji w IMA 202 powiedział na oficjalnej stronie mistrzostw: Nie mogę się doczekać powrotu do Australii nie tylko na australijskie święta Bożego Narodzenia, ale także nie mogę się doczekać powrotu do Australii.
Jestem również podekscytowany powrotem tutaj po zwycięstwie Australii w SON i czasem przeznaczonym na świętowanie tego tytułu w domu z fanami. Zwycięstwo wiele znaczyło, podobnie jak dzielenie tego czasu z licznymi kibicami żużla.

Australijscy fani byli wspaniali i możliwość ponownego ścigania się przed nimi jest wspaniała. Nie mogę się doczekać! – zakończył Doyle.

Szef IMA, Samantha Redfern, powiedziała: Wspaniale jest wiedzieć że Jason wróci do Australii.
Oprócz niego wielu czołowych jeźdźców wraca do domu na lato, to mistrzostwa krajowe, będą z pewnością imprezą której nie można przegapić.
Rywalizacja trzech aktualnych mistrzów świata w postaci Jasona Doyle’a, Maxa Fricke i Jacka Holdera oraz dwóch byłych mistrzów świata w postaci Chrisa Holdera i Jaimona Lidseya… to naprawdę coś wyjątkowego! W 2023 roku obchodzimy 100-lecie żużla i będzie to rok do zapamiętania.

W ramach cyklu o Indywidualne Mistrzostwo Australii zaplanowano pięć turniejów.

Pierwszy odbędzie się już 3 stycznia w Gillman.

Później rywalizacja przeniesie się do Mildury, gdzie 5 stycznia rozegrana zostanie druga runda.

Trzecia będzie  w Albury 7 stycznia.

9 stycznia gospodarzem czwartej rundy będzie tor Kurri Kurri w Nowej Południowej Walii

Ostatnia, finałowa odsłona rywalizacji o tytuł IMA odbędzie się 11 stycznia ww North Brisbane  w stanie Queensland, gdzie były uczestnik Speedway GP, Darcy Ward, jest promotorem zawodów.

Zdjęcie: media społecznościowe MMCC Olympic Park