Przed nami 2 kolejka ligowa rundy eliminacyjnej Halowych Mistrzostw Polski rozgrywana w dniach 10-11 XII2022r. Nawiąże także do 3 kolejki ligowej rozgrywanej w dniu 17XII2022r

Derby Poznania AZS Politechnika Poznańska – AZS AWF Poznań. To drugi z ważnych meczy dla Politechniki ( ma za sobą mecz z Grunwaldem przegrany 6-4 ) a w 3 kolejce 17 XII gra w Toruniu z Pomorkiem – To Politechnika) . AZS AWF Poznań to to samo (pierwszy mecz zdecydowane zwycięstwo z Stellą Gniezno ) a w 3 rundzie 17 XII gra na wyjeździe z LKS Rogowo drużyną mającą spory apetyt na medale. Ta która z drużyn wygra Derby Poznania zwiększa swe szanse na pierwsza czwórkę. Typowanie wyniku sprawa otwarta. Drużyny wiedzą o co GRAJĄ!!

Teraz Pojedynek Pałuki – Gniezno. Mecze rozgrywane 10 XII022r. LKS Rogowo – Stella Gniezno. ( w pierwszym swym spotkaniu LKS pokonał Start 1954 Gniezno ) a 3 kolejka ligowa 17 XII to mecz z AZS AWF Poznań to bardzo ważne spotkanie dla LKS-u tym bardziej że czekają go mecze z Grunwaldem , Pomorkiem i Politechniką. Stella ( pierwszy mecz wysoko przegrany) przegrywając spotkanie z LKS Rogowo, ma mecz ostatniej szansy w 3 Kolejce ligowej 17 XII z LKS Gąsawa. I właśnie ten mecz 3 kolejki będzie najbardziej emocjonujący ( Zwycięzca meczu Stalla Gniezno – LKS Gąsawa oddala się od strefy spadkowej) Wynik meczu LKS Rogowo – Stella Gniezno! Niespodzianka?! Jeżeli LKS Rogowo wystąpi w pełnym optymalnym składzie jest faworytem tego spotkania, ma większe szanse na zwycięstwo !

LKS Gąsawa – Start 1954 Gniezno .To mecz drużyn które delikatnie mówiąc nie najlepiej zaczęły rozgrywki. Zarówno LKS jak i Start zdają sobie wagę z tego meczu i wiedzą że jeżeli w tym spotkaniu nie zdobędą punktów to pozostają w ogonie tabeli ,tym bardziej że: Zaczniemy od LKS Gąsawa – w 3 kolejce 17XII gra z Stellą Gniezno drużyną która także nie ma nic do stracenia tak samo jak i Gąsawa . To spotkanie będzie bardzo ważne dla tych drużyn i ustawi kolejność w dole tabeli ligowej. I Start 1954 Gniezno to samo nic do stracenia przyjeżdża do Gąsawy z mocnym postanowieniem zwycięstwa tym bardziej iż w 3 kolejce 17 XII zmierzy się z Grunwaldem zawodnikiem wagi Super ciężkiej. Wynik spotkania LKS Gąsawa – Start 1954 Gniezno otwarty!!

I jedyny mecz rozgrywany 11XII 2022r Grunwald Poznań – Pomorzanin Toruń . To mecz !!! Z podtekstami z ambicjami zawodników obydwu drużyn!!! To spotkanie o prestiż. W tym meczu bez znaczenia jest z kim będą grać obydwie drużyny w 3 kolejce ligowej ( przypomnę tylko Pomorzanin Toruń – mecz domowy – z AZS Politechnika Poznańska , natomiast Grunwald Poznań – spotkanie wyjazdowe- zagra z z Startem 1954 Gniezno) . Tu drużyna zwycięska wyprzedzi swego rywala w tabeli. Wynik spotkania każdy od remisu , zaciętego spotkania i wyniku na styk ,jak i wysokie zwycięstwo – jednej z tych drużyn. Jak to mawiają kibice gospodarzom pomagają nawet ściany !!! To będzie Ciekawa kolejka a już po trzeciej kolejce z wielkim prawdopodobieństwem wyłonią się dwie grupy – Walczące o pierwszą czwórkę i te o byt w rozgrywkach Super ligowych.

Pozdrawiam M.S

*****

W najbliższy weekend, 10-11 grudnia, odbędzie się XX Międzynarodowy Halowy Turniej im. Tadeusza Socholika w hokeju na trawie.

W dwudniowej imprezie, która zostanie zorganizowana na Hali Sportowej przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach, weźmie udział 8 drużyn z Austrii i Polski.

W turnieju wystąpią 4 drużyny żeńskie i 4 drużyny męskie.

Grupa kobiet U-21:

1. AZS Politechnika Poznańska

2. UKS Orient II Łozina

3. UKS SP 5 Swarek Swarzędz

4. UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Grupa mężczyzn U-16:

1. AHTC Wien Austria

2. HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie

3. UKS SP 5 Swarek Swarzędz

4. UKS Ósemka Tarnowskie Góry

Źródo: UKS Ósemka