Wyjątkowa niesprzyjająco pogoda storpedowała rozegranie w piątek pierwszej części zawodów Speedway of Nations w Lublinie. Obfite opady deszczu i woda jaką przyjął lubelski tor spowodowały, iż zawody pierwszego dnia odwołano. Szef wyścigów torowych FIM Phil Morris odwołał piątkowe zawody i oświadczył, iż zwycięzca zawodów SoN zostanie wyłoniony w trakcie tylko jednego turnieju, który odbędzie się dziś – tj w sobotę 17.10.2020 o godz. 19:00 w Lublinie.

Gdyby rozegranie finału Speedway of Nations było dziś niemożliwe organizatorzy mają jeden termin rezerwowy – niedzielę 18.10. Gdyby w niedzielę nie udało się przeprowadzić zawodów SoN – cykl zostanie całkowicie w tym roku odwołany.

Każda z drużyn w części zasadniczej turnieju ma do odjechania po sześć biegów. Polacy wystartują w biegach pierwszym, czwartym, ósmym, jedenastym, piętnastym. Część zasadniczą zakończą w biegu 18. Dominik Kubera musi wystartować w minimum jednym biegu zastępując Bartosza Zmarzlika, bądź Szymona Woźniaka.

Całe zawody będą się składać z 21 biegów w części zasadniczej, jednego półfinału oraz wielkiego finału, który wyłoni medalistów zawodów Speedway of Nations.

W Lublinie jest już po deszczu. Dziś od godziny 16 organizatorzy czynią starania by zawody doszły do skutku.

Początek zawodów w Lublinie dziś o godzinie 19:00. Transmisja Canal+ Premium od 18:30.

Przedstawiamy program zawodów SoN: