W ostatni wtorek odbyła się piąta runda rozgrywek o Grand Prix Wrocławia w speedrowerze. Pogoda dopisuje. Wyścigi odbyły się na dobrze przygotowanym torze. Jak zwykle biegi były ciekawe i interesujące a uczestnicy nie odpuszczali. Z uwagi na porę roku i godzinę rozpoczęcia, zawody odbywają się przy sztucznym świetle, co dodaje rywalizacji w GP Wrocławia szczególnego uroku.

Prowadzący w ogólnej klasyfikacji Damian Wojczyński cztery kolejne rundy kończył na pierwszym miejscu z kompletem punktów. Zwycięzcą inauguracyjnych zawodów został Witold Strzelec. Bardzo równo punktuje Michał Szmaj, który w każdej potyczce zajmuje jedno z czołowych miejsc. Daje mu drugie miejsce z minimalną przewagą nad Rafałem Kurpielem, który równie solidnie zbiera punkty do końcowej klasyfikacji. Czwarty jest Franek Lignowski, który traci tylko dwa punkty do Rafała Kurpiela. Niewiele mniej punktów ma Dominik Purzyc. Jak do tej pory dwóch zawodników wystartowało we wszystkich pięciu turniejach. Cały cykl składa się z dziesięciu zawodów. Każdemu zawodnikowi do klasyfikacji generalnej wlicza się osiem najlepszych występów.

Poszczególne turnieje mają swoją dramaturgię. Kilku zawodników w wyniku twardej rywalizacji na torze nabawiło się drobnych kontuzji.

Kolejna runda GP już w najbliższy poniedziałek 12.10.br o godzinie 19:00

Klasyfikacja Grand Prix Wrocławia po 5 rundach:

1. Damian Wojczyński 72 pkt.
2. Michał Szmaj 50 pkt.
3. Rafał Kurpiel 49 pkt.
4. Franek Lignowski 47 pkt.
5. Dominik Purzyc 41 pkt.
6. Witold Strzelec 30 pkt.
7-8. Marek Mutor 19 pkt.
7-8. Piotr Spławski 19 pkt.
9-10. Łukasz Kocur 17 pkt.
9-10. Paweł Szkudlarek 17 pkt.
11. Krzysztof Góral 16 pkt.
12. Tomek Góral 13 pkt.
13. Miłosz Staszczyk 11 pkt.