Cellfast Wilki Krosno przygotowują się do pierwszego w historii sezonu w PGE Ekstralidze. Na stadionie trwa remont, który pozwoli dostosować obiekt do wymogów, z kolei sam klub został nowym udziałowcem najlepszej żużlowej ligi świata.

Jak informuje portal Nowiny24.pl, prezes krośnieńskich Cellfast Wilków, Grzegorz Leśniak, przebywał w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie odwiedził miejscowy klub.  Podczas tej wizyty klub z Krosna odkupił od tego klubu udziały i tym samym został udziałowcem i pełnoprawnym uczestnikiem rozgrywek.

Z kolei na stadionie trwa remont, dzięki któremu obiekt będzie dostosowany do wymogów PGE Ekstraligi. W trakcie prac są m.in. nowe trybuny a także park maszyn.

– Dziękujemy Panom prezydentom i radnym miasta Krosna za dotychczasowe inwestycje i przygotowanie planu modernizacji stadionu na pierwszym łuku. Po powstaniu nowej trybuny kibice będą mieć większy komfort oglądania meczów, a promocja miasta będzie jeszcze pełniejsza. Na stadionie będzie więcej miejsc dla fanów, jak i zwiększy się liczba toalet oraz parkingów. To kolejny ważny krok w dalszym rozwoju sportu żużlowego w Krośnie – mówi prezes Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak.

Projektowana trybuna ma mieć 2253 miejsca siedzące, w tym 12 dla osób niepełnosprawnych. Ma powstać 9 rzędów krzesełek oraz wewnętrzne przejścia klatkami schodowymi. Wewnątrz trybuny przewidziano sanitariaty oraz mobilne punkty gastronomiczne. Wokół obiektu powstanie droga pożarowa, chodniki oraz ponad 100 miejsc parkingowych (w tym 40 dla teamów żużlowych). Trybuna będzie mieć nowoczesny charakter i bardzo praktyczny – ma pełnić funkcję ekranu akustycznego chroniącego mieszkańców przed nadmiernym hałasem. Przebudowane i unowocześnione zostaną wszelkie niezbędne sieci i instalacje.

Wizualizacja nowych trybun w Krośnie

A tak o sprzedaży karnetów na nowy sezon piszą ww mediach społecznościowych Cellfast Wilków Krosno:

Już od wiosny w Krośnie mecze Speedway Ekstraligi. Karnet na Wilki to idealny prezent na Mikołaja 🎅🎅❄️

W siedzibie Cellfast Wilki Krosno (Legionów 1) i na https://www.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0546/opis SĄ JESZCZE dostępne karnety na Trybunę Pierwszy Wiraż 🧑👧👨‍👩‍👧‍👦

Zapraszamy:

– jutro (niedziela, 3 grudnia) w godz. 10:00 – 16:00

Płatność gotówką lub kartą (również blikiem) 👍

‼️‼️Przypominamy, że do jutra włącznie obowiązuje prawo pierwszeństwa do zakupu karnetów na Trybunę Krytą (A, B) i Trybunę Odkrytą (C, D, E, F, G) dla posiadaczy karnetów z sezonu 2022. Od poniedziałku wszystkie niewykupione karnety (jeśli takie będą) zostaną uwolnione do puli ogólnej☝️

Podział sektorów i szczegółowe info o karnetach: https://wilkikrosno.pl/karnety2023/

Źródło i zdjęcie: Nowiny24.pl, strona Wilków Krosno