W grudniu ubiegłego roku świątecznym prezentem władz Szarży Wrocław było ogłoszenie, podczas konferencji prasowej nazwisk dwóch kluczowych zawodników klubu: Dawida Basa i Pawła Szkudlarka. Już wówczas przekazywano informacje, iż w w sezonie 2021 skład Szarży był „szyty na miarę” i że przecież w speedrowerze nie ma kontuzji.

Rzeczywistość okazała się bardziej prozaiczna. W kliku kluczowych meczach sezonu (w tym najważniejszych z Lwami Częstochowa o wejście do strefy medalowej rozgrywek o speedrowerowe DMP) musieli jechać zawodnicy „z łapanki”. Przypomnijmy, iż urazu ręki podczas Klubowych Mistrzostw Europy doznał lider Szarży Bartosz Grabowski.

Już podczas grudniowej konferencji Szarży zapowiadano, że zarząd czyni starania by uniknąć takiej sytuacji, jak w pierwszym po reaktywacji speedrowera we Wrocławiu, sezonie.

Przez styczeń wokół kolejnych transferów rateli było cicho. Ale działacze prowadzili (i prowadzą nadal) rozmowy z kilkoma znanymi zawodnikami. Na początku lutego Szarża w mediach społecznościowych zapowiedziała prezentację nazwisk kolejnych zawodników którzy trafią do pierwszej drużyny w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Od 7 lutego codziennie Szarża Wrocław prezentuje nowego zawodnika. W poniedziałek w mediach społecznościowych ogłoszono, iż do kadry rateli dołączył aktualny Indywidualny Mistrz Świata, Walijczyk Ben Mould, który w Polsce występował wcześniej w Szawerze Leszno. Z tym klubem w 2019 r świętował Drużynowe Mistrzostwo Polski. Również w 2019 r został IMŚ. Tak więc w ekipie rateli w najbliższym sezonie będą razem występować złoty i brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata.

8 lutego Szarża ogłosiła kolejny transfer. Tym razem jest to brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata z 2013 r Anglik Paul Heard. Nowy zawodnik Szarży wspólnie z Mouldem był również Drużynowym Mistrzem Polski w 2019 w drużynie Szawera Leszno.

Można powiedzieć, że w Szarży w sezonie 2022 będą występować „starzy znajomi” z imprez o randze światowej.

Jednak to jeszcze nie koniec ofensywy transferowej rateli. Już dziś 9 lutego zostanie ogłoszony kolejny senior w kadrze Szarży.

Do kompletu brakuje jeszcze też juniora, którego nazwisko poznamy niebawem.

W nowym sezonie w kadrze klubowej Szarży jest więc trzech zawodników z Wysp Brytyjskich: seniorzy – Ben Mould i Paul Heard oraz zawodnik młodzieżowy Ed Morton.

Dyrektor sportowy Szarży, Damian Natoński stwierdził, iż opcja brytyjska jest zabezpieczeniem na wypadek kontuzji w klubie. Natomiast prezes rateli, Adrian Kocur ustalił już z „wrocławskimi Brytyjczykami” terminy meczów w których wystąpią w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Jak to ma w swoim zwyczaju, szczegółowych dat nie chciał nam zdradzić. Miejmy tylko nadziej, że sytuacja pandemiczna będzie się z każdym dniem stabilizować i nie pomiesza szyków wrocławskim działaczom.

Zdjęcie: media społecznościowe Szarży Wrocław