Francuz Mathieu Trésarrieu, poinformował niedawno, iż rezygnuje ze startów w przyszłorocznym cyklu Grand Prix na długim torze. Trésarrieu to bardzo utytułowany zawodnik, w karierze zdobył 1 złoty i aż 5 brązowych medali IMŚ w long tracku.

W sezonie 2020 wywalczył medal brązowy. Ponadto zdobył dotychczas aż 9 medali w światowej „drużynówce” w tej odmianie żużla (2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe).

Rezygnacja Francuza z walki o Indywidualne Mistrzostwo Świata jest sporą stratą dla tejże rywalizacji, która traci jedną z gwiazd. Aż trudno w to uwierzyć ale po tej decyzji wśród stałych uczestników GP nie ujrzymy ani jednego Francuza!

Jest to tym bardziej niekorzystne dla cyklu, iż aż 2 rundy GP z 5 zaplanowanych mają odbyć się właśnie we Francji.

Miejsce Trésarrieu zajmie pierwszy rezerwowy cyklu – doskonale znany i lubiany w Polsce Chris Harris. Brytyjczyk po słabszym sezonie 2020 (choć też nieco loteryjnym z powodu rozegrania tylko 2 GP) dostanie więc ponowną szansę walki o medale.