W piątek 26.03.br w Ostrowie Wielkopolskim odbył się pierwszy trening punktowany. Partnerem drużyny z Wielkopolski była Szarża Wrocław. Przypomnijmy, że Omega Ostrów Wielkopolski wyciągnęła pomocną dłoń w kierunku ekipy z Dolnego Śląska i na czas prac torowych we Wrocławiu, ratele mogą uczestniczyć we wspólnych treningach z zawodnikami z Ostrowa. Omega ma pozwolenie na treningi w poniedziałki, środy i piątki.


Wykorzystując sytuację, działacze obu klubów postanowili, że w piątek rozegrają pierwszy luźny trening punktowany. Ze strony gospodarzy pojawiła się większość zawodników z kadry Omegi: z Piotrem Kasperczakiem, Mikołajem Zielezińskim, czy braćmi Małeckimi na czele.


Wrocławianie w Ostrowie pojawili się z zawodnikami zarówno pierwszego, jak i drugiego składu z Mateuszem Ślęzakiem, Bartoszem Grabowskim i Pawłem Szkudlarkiem na czele. 

Podczas treningu nie wynik był najważniejszy, a sama możliwość zmierzenia się przed sezonem z przeciwnikiem. Duże znaczenie miała wartość szkoleniowa odbytego sparingu. Jak podkreślali zawodnicy Szarży tor w Ostrowie ma zupełnie inną nawierzchnię niż ich domowy tor przy Krajewskiego 1.

W obu ekipach wystąpili „goście”, gdyż głównym celem treningu było odjechanie biegów w walce z przeciwnikiem. Klasą dla siebie był Bartosz Grabowski. Indywidualny Mistrz Świata pokazał, że u progu sezonu ma wielką moc i szybkość. Na torze, na którym się wychował nie znalazł w piątek pogromcy.

W drużynie rateli zadebiutował 13-letni wychowanek Michał Kubiński. Michał jest szykowany do nabierania doświadczeń i walki w drugiej ekipie Szarży.
W pierwszym biegu widać było po nim jeszcze debiutancką tremę, ale w swoim drugim starcie ładnym atakiem na dystansie wyprzedził swojego przeciwnika.

Dobrze zaprezentował się Dominik Purzyc, który po perturbacjach wraca do treningów i drugiego składu Szarży.

Sparing dostarczył wielu emocji. Nie zabrakło upadków. Wynik do ostatniego biegu był sprawą otwartą, gdyż po XV wyścigach był remis 75 – 75. Ostatnią gonitwę wygrała podwójnie para Omegi i cały sparing zakończył się wygraną gospodarzy 82 – 78.

Ekipa szarży jest bardzo wdzięczna działaczom Omegi za możliwość wspólnych treningów na torze w Ostrowie.

Atak Michała Kubińskiego

Punktacja sparingu:

Omega 82
Mi. Małecki:14 pkt. (3, 3,2*,3, 3)
P. Kupczyk (gość) 9 pkt. (2*, 4,-, 3)
Mar. Małecki 17 pkt. (4, 4,3,4,2*)
K. Jeryś 5 pkt. (2, 2*, -, 1)
P. Kasperczak 8 pkt. (3, -, 3,2,)
J. Stachowski 15 pkt. (1, 2*, 4,4,1,3*)
I. Domagała 11 pkt. (3, 1,3,-,4)
I. Hoffmann 2 pkt. (1, 1)
M. Zielezinski 1 pkt. (1)

Szarża 78
B. Grabowski 20 pkt. (4,4,4,4,4)
M. Kubiński 3 pkt. (1, -, 2,-)
M. Reszelewski (gość) 15 pkt. (3, 2*,4,3,2,1)
F. Lingnowski 3 pkt. (1, 1,1,-)
M. Ślęzak 16 pkt. (4, 3,3,4,2)
P. Szkudlarek 11 pkt. (4, 1,2,2*, 2)
D. Purzyc 3 pkt. (2, -, 1,-)
K. Kubiak (gość) 7 pkt. (3, 2*, 1,1).