No i okienko transferowe zostało zamknięte. Doszło do pewnej ilości zmian, niektóre były od dawna „zapowiedziane” a inne (i tych było zdecydowanie mniej) potrafiły zaskoczyć znawców speedwaya w Polsce. Ale chyba najwyższa pora zastanowić się, czy nie zmienić pewnych przepisów. Według mnie głupotą jest, że okienko otwiera się dopiero ponad miesiąc po zakończeniu sezonu, a tak naprawdę wszystkie najważniejsze karty były już dawno rozdane. Dudek, Sajfutdinov, Bellego, Drabik i inni od razu po zakończeniu sezonu zasadniczego, mieli ustalone warunki kontraktów na długo przed zakończeniem finałów 1 ligi.

W takiej sytuacji beniaminek praktycznie ma bardzo ograniczone możliwości  manewru na rynku transferowym (w tym wypadku do zwycięzców eWinner 1 ligi dołączył niechciany już w Toruniu Holder, oraz paru innych zawodników z I ligi). Po pierwsze głupotą jest to, że I liga kończy się później niż ekstraliga –  finały powinny odbywać się tego samego dnia (a na przykład mecze o 3 miejsce w piątek). W piłce nożnej zawodnik, któremu kończy się kontrakt może negocjować z nowym klubem pół roku przed zakończeniem. W żużlu nie poszedłbym aż tak daleko bo sezon trwa niewiele ponad pół roku więc kontrakty byłyby ugadane niektórych po starcie sezonu. Natomiast trzeba rozważyć, czy nie sensowniejsze byłoby przesunięcie tegoż okienka o miesiąc (dzień po finiszu wszystkich lig). Szanse by były równe – nie byłoby kuriozalnych sytuacji, że zawodnicy dawno ustalili kontrakty a np. tu bum 12 listopada witamy oficjalnie Dudka w Toruniu czy parę dni wcześniej Emila.

Trzeba się też zastanowić, czy ze względu na zmianę nie przedłużyć czasu do podpisania kontraktu z zawodnikami do u-24 , bądź możliwości skorzystania w tych rozgrywkach z zawodników z niższych lig – dla talentów byłaby to duża szansa zwłaszcza, że w niższych ligach nie ma wymogu takich młodzieżowych rozgrywek u-24. Również ze względu na utworzenie ligi warto się zastanowić czy nie zwiększyć limitu dla zawodnika rezerwowego do właśnie 24 lat – w ten sposób kluby miałyby większe pole manewru przez dodawanie do składu zawodników z ligi u-24.