Bardzo rzadko zawody żużlowe odbywają się 31 grudnia. Jednak w Sylwestra w 1928 roku na 586 metrowym torze Claremont Speedway w Claremont na przedmieściach Perth w Australii rozegrano turniej Johnny Walker Cup Handicap.

Claremont Showgrounds było siedzibą klubu Claremont Speedway od maja 1927 do marca 2000. Do momentu zamknięcia Claremont był jednym z najdłużej działających torów żużlowych na świecie.

John S Hoskins był pierwszym promotorem klubu z Claremont. W drużynie był także indywidualny mistrz Aub Lawson i biznesmenem z Perth, Jim Davies. (nie mylić z Jimem Daviesem, świetnym kierowcą sidecara). Con Migro, ostatni promotor, prowadził żużel w Claremont aż do zamknięcia, a potem został pierwszym promotorem w nowo powstałym Kwinana Motorplex.

Podobno po zainstalowaniu sztucznego oświetlenia na torze 10 września 1927 roku w Claremont Speedway na zawodach żużlowych regularnie bywało nawet piętnaście tysięcy widzów.

Wróćmy do 31 stycznia 1928 roku.

Prowadzący w czwartym biegu turnieju Johnny Walker Cup Handicap, Bernard Perrie na samym początku trzeciego okrążenia nie opanował swojego motocykla i upadł na tor. Do leżącego na torze zawodnika zbliżało się czterech innych żużlowców. Trzech z nich, McCornick, Chick i Walker, było w stanie objechać Perrie po zewnętrznej stronie toru. Ale N. Parker, który jechał po wewnętrznej, nie był w stanie tego zrobić. Próbował przejechać lewą stroną, omijając maszynę Perrie, ale nie miał możliwości uniknięcia zderzenia z leżącym zawodnikiem. N. Parker ostro uderzył Perrie w plecy i został wyrzucony wysoko w powietrze. W wyniku zderzenia Parker upadł ale bardzo szybko uciekł z toru ze zranioną nogą. Dwóch innych jeźdźców, J. Barnes i Horace Wells, również zostało rannych po udziale w tym wypadku.

Według zeznań świadków, Parker nie był w stanie zobaczyć leżącego na torze zawodnika z powodu kurzu i dymu, które zasłoniły tor po upadku Perrie.

Bernard Perrie został zabrany z toru i przewieziony do szpitala w Perth, gdzie kilka godzin później zmarł. Podnóżek motocykla Parkera uderzył go w plecy w pobliżu nerek.18 letni wówczas Perrie był zdolnym i obiecującym jeźdźcem. Tuż przed wypadkiem został awansowany do kategorii „A” żużlowców.

Bernard Perrie, 18-letni żużlowiec zmarł w szpitalu w Perth około północy 31 grudnia 1928 roku. Śmierć była spowodowana krwotokiem i wstrząsem po rozległych ranach szarpanych pleców.

Była to pierwsza ofiara śmiertelna na torze Claremont Speedway. Trzy miesiące po śmierci Bernarda Perrie, w tym samym miejscu i w taki sam sposób stracił życie równiż 18-letni Percy Mulligan. Mulligan zginął na torze podczas zawodów, które odbyły się 2 marca 1929 r.

Obaj zmarli byli młodymi zawodnikami z Australii Zachodniej, którzy szybko awansowali z kategorii „B” do „A”.

Informacja o śmierci młodego żużlowca Bernarda Perrie w The West Australian z czwartku 24 stycznia 1929 roku:

Claremont Speedway w 1915 roku:

Źródło: http://www.speedwayandroadracehistory.com