Kilka dni temu zakończono w Toruniu budowę nowego toru speedrowerowego! Miasto Kopernika ma więc już dwa tego typu obiekty. Na nowym torze ścigać się będą speedrowerzyści klubu Drwęca Kaszczorek (Kaszczorek jest częścią Torunia). Istnienie w jednym mieście aż dwóch miejsc do ścigania się na rowerach w lewo będzie zapewne bardzo korzystne dla toruńskiego jak i polskiego speedrowera.

Podawane do wiadomości publicznej koszty budowy nie wydają się horrendalnie duże, dlatego należy ubolewać iż w całym kraju posiadamy zaledwie kilkanaście takich obiektów. Ale tym bardziej cieszy powstanie nowego! Miejmy jednakże nadzieję, iż z czasem ich ilość będzie wzrastać, gdyż jest to bardzo ważne dla dalszego rozwoju dyscypliny. Większa ilość torów zawsze przekłada się w praktyce na większą liczbę kibiców a także osób uprawiających dyscyplinę.

Aktualnie w Toruniu w obu istniejących klubach (oprócz wspomnianej Drwęcy Kaszczorek jest też zasłużony TSŻ Toruń), startujących zresztą w CS Superlidze speedrowera trenuje, licząc wszystkie kategorie wiekowe aż około 70 zawodników!

Speedrowerzystom Drwęcy, którzy dotychczas startowali na obiekcie TSŻ Toruń życzymy wielu sportowych sukcesów oraz bezkolizyjnej jazdy!

Poniżej kilka zdjęć nowego obiektu w Toruniu: