Główna Komisja Sportu Żużlowego w Komunikacie nr 4/2021 poinformowała, iż tor w Gorzowie Wlkp ma zawieszoną licencję:

Na wniosek Ekstraligi Żużlowej Sp. z o.o., Główna Komisja Sportu Żużlowego z dniem 17.03.2021 r. zawiesza licencję toru w Gorzowie Wielkopolskim, co oznacza zakaz jakiejkolwiek jazdy na torze, w tym odbywanie treningów, aż do odbioru toru.

Przypomnijmy, iż na „Jancarzu” przeprowadzano, nie zgłoszoną do GKSŻ, ani w Urzędzie Miasta (w należącym do miasta obiekcie) modernizację trybun. Na wyjściu z drugiego wirażu konieczny był demontaż bandy, gdyż w tym miejscu postanowiono na trybunach dobudować loże VIP, a to wymagało wyburzenia części dotychczasowych trybun.

Całe przedsięwzięcie ma potrwać do połowy maja. Oczywiście ciężki sprzęt dużo wcześniej opuści tor i banda trafi na swoje miejsce.

Jakby tego było mało tor jest bardo mocno namoknięty. W nocy powoduje to zamarzanie nawierzchni, która w ciągu dnia robi się bardzo mokra.

Niestety efekt błędów gorzowian jest taki, że powrót na domowy tor może zostać opóźniony nawet o kilka dni, a dodatkowo klub musi liczyć się z koniecznością zapłaty kilku tysięcy złotych za kolejną weryfikację ich toru na stadionie przy ul. Śląskiej w Gorzowie. Najpierw pracownicy muszą jednak doprowadzić tor i bandę do idealnego stanu, a potem władze Stali będą mogły wezwać ponownie na kontrolę przedstawicieli GKSŻ. A te nie wiemy kiedy będą mieć wolny termin na ponowną weryfikację toru na „Jancarzu”.