Mimo, iż na torze na ul. Krajewskiego 1 na wrocławskim Sępolnie cały czas pracuje ciężki sprzęt, to nie stanowi to problemu dla najmłodszych zawodników Szarży Wrocław, by odbyć trening na torze. Żaki wrocławskiego klubu w sobotę 13 listopada, dzięki inicjatywie rodziców odbyły trening na jednym z boisk kompleksu Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

Tor posiada „prawdziwą żużlową nawierzchnię i ma długość… – około 400 metrów.

Nie stanowiło to problemu dla wrocławskich żaków. Startowano, a jakże, z gumki na dystansie jednego okrążenia. Była też jazda „po prąd”. Bardzo dzielnie spisywała się na torze najmłodsza uczestniczka zajęć Róża Mutor, która nawet w jednej „z konkurencji” treningowych prawie była najlepsza.

Żaki trenowały też start z wejściem do krawężnika na pierwszym łuku. Nie brakowało waliki bark w bark- zwłaszcza wśród starszych uczestników.

By walka na torze podczas treningu była bardziej wyrównana wszyscy trenujący jeździli na rowerach mtb.

Jeśli prace związane z nawierzchnią toru przeciągną się – to wszyscy uczestnicy sobotniego treningu już zapowiedzieli udział w kolejnych zajęciach na torze w sobotę 20 listopada. Miejmy tylko nadzieję, iż pogoda będzie równie piękna jak podczas sobotnich zajęć.

Minigaleria zdjęć z sobotniego treningu na boisku Przy Strzelnicy:

Zdjęcia autor tekstu