28 lutego br Zarząd PFKS rozpatrzył kandydatury i dokonał wyboru trenerów kadr. Przypomnijmy, zgłoszenia do konkursu na trenera kadry można było przesyłać do piątku 26.02.2021, na adres biura PFKS.

Trenerem kadry męskiej (juniorów, seniorów i weteranów) został Tomasz Pokorski, a kadry żeńskiej Paweł Rajczyk. Wcześniej koordynatorem obu kadr został wybrany Paweł Woźny, wiceprezes Zarządu PFKS i prezes ASEKO Orła Gniezno.

Nowo wybrani trenerzy kadry nie są postaciami amoniowymi w polskim speedrowerze.

Tomasz Pokorski od 2014 r.prowadzi drużynę Lwów Avii Częstochowa. Zmieniający się regulamin rozgrywek o speedrowerowe DMP ma w „jednym palcu”. Prowadząc ekipę spod Jasnej Góry zanotował wiele spektakularnych sukcesów. Do najważniejszych, z pewnością można zaliczyć medale z drużynowych mistrzostw Polski. W ciągu siedmiu sezonów pracy z Lwami, drużyna Pokorskiego zdobyła sześć medali: złoto w 2016 r, srebro w 2015 r., oraz cztery brązowe medale w latach 2014, 2018, 2019 i 2020.

Paweł Rajczyk nowo wybrany selekcjoner żeńskiej reprezentacji Polski od paru lat pracuje w Victorii Poczesna, przede wszystkim z młodymi zawodnikami tego klubu. Jego wychowankowie osiągają liczne sukcesy, przede wszystkim w kategorii żaków. Praca z żeńską kadrą stanowi ogromne wyzwanie dla tego młodego i ambitnego trenera.

Nowym selekcjonerom życzymy sukcesów w prowadzeniu naszych narodowych reprezentacji.