Start nowych speedrowerowych rozgrywek w związku z obostrzeniami koronawirusowymi, niestety, opóźnił się. Ale w końcu w niedzielę 25 kwietnia odbędą się cztery mecze o speedrowerowe drużynowe mistrzostwo Polski.

Drużyny, na tyle na ile mogły intensywnie przygotowywały się do zbliżających się rozgrywek różnych rodzajów i w różnych kategoriach wiekowych.

Mimo, iż formalnie Szarża Wrocław zainauguruje swoje starty w sezonie 2021, to już w ubiegłym roku pierwsi wychowankowie Szarży Wrocław startowali w różnych speedrowerowych rozgrywkach szczebla centralnego. W klubie z Krajewskiego doskonale wiedzą, że tylko praca od podstaw może przynieść wymierne efekty w późniejszych latach. Na treningach dzieci zjawiało się nawet ponad 30-ro chętnych do jazdy na speedrowerowym owalu.

Z tej grupy było paru żaków, którzy praktycznie od początku reaktywacji speedrowera we Wrocławiu pojawiali się na treningach na wrocławskim Sępolnie. Byli to: Tomasz Góral, Antek Szymański oraz Jan Bujnowski. Cała wymieniona trójka w 2020 r. startowała w zawodach żaków u6. W związku z tym, iż nie mogli występować w barwach Szarży Antek i Tomek reprezentowali barwy Lwów Krasnali Częstochowa, a Janek – Harpagana Zielona Góra.

Antek i Tomek regularnie brali udział w Indywidualnym Pucharze Polski Żaków w sezonie 2020. Jan dołączył do kolegów w zawodach w Ostrowie Wlkp. Przypomnijmy, iż w pierwszym roku startów żacy Szarży osiągnęli ogromny sukces. Drugi w IPP żaków u6 był Tomasz Góral, a trzecie miejsce zajął Antek Szymański.

Tomasz Góral już w barwach rateli

W najważniejszej imprezie żaków – Indwywidualnych Mistrzostwach Polski na torze w Bargłach wystartowało aż sześcioro zawodników Szarży Wrocław. W kategorii żaków u6 o tytuł IMP walczyli: Natalia Gorska (niezrzeszona), Jan Bujnowski (Harpagan), Antek Szymański i Tomasz Góral (obaj Lwy Krasnale Częstochowa). W żakach u8 Szarżę reprezentowali: Filip Gorski i Arkadiusz Siwiński jako niezrzeszeni.

Dla większości żaków z Wrocławia startujących na torze Victorii były to pierwsze poważne zawody. Już sam udział był dla nich wielkim przeżyciem. Najlepiej ze wszystkich Wrocławian spisał się Tomasz Góral, który został Indywidualnym Mistrzem Polski żaków w kategorii u6. Tomasz wygrał swoje wszystkie starty.

O tym ile emocji dostarczają zawody speedrowerowe możemy przekonać się oglądając filmy z tych zawodów.

Droga Tomasza Górala do tytułu Indywidualnego Mistrza Polski żaków u6:

Bieg 6. Od lewej: S. Gaicki, J. Bujnowski, T. Góral, A. Sikorski

Bieg 10. Od lewej: T. Góral, T. Seweryn, J. Rajczyk

Bieg 12. Od lewej: T. Góral, A. Szymański, D. Kapelski,

Bieg 13. Od lewej A. Leśny, N. Gorska, T. Góral,

Podium zwycięzców 1m. Tomasz Góral, 2m. Antoni Sikorski, 3m. Adam Leśny: