Bardzo dobre wieści nadeszły z rozegranych w sobotę 10.10.2020 w Poczesnej Indywidualnych Mistrzostw Polski żaków.

Z Wrocławia do tej podczęstochowskiej miejscowości wybrała się silna grupa zawodników. Przypomnijmy, kto z młodych zawodników Szarży Wrocław wystąpił w IMP w Poczesnej:

Kategoria u6:

Nr 1. Antoni Szymański (w barwach Lwów Krasnali Częstochowa)
Nr 4. Natalia Gorska (jako niezrzeszona)
Nr 8 Jan Bujnowski (Harpagan Zielona Góra)
Nr 11 Tomasz Góral (reprezentant Lwów Krasnali Częstochowa)

Kategoria u8:

Grupa 1 z nr 11 Arkadiusz Siwiński (niezrzeszony);

Grupa 2 z nr 10 Filip Gorski (niezrzeszony)
W tej grupie z numerem 1 wystartował Antoni Bujnowski z Harpagana Zielona Góra, często bywający na zajęciach organizowanych we Wrocławiu.

Rywalizacja wśród najmłodszych (żaki u6) od pierwszego biegu była bardzo zacięta. W pierwszym starcie zdobywca Pucharu Polski Antoni Sikorski z TSŻ-tu Toruń przyjechał na metę przed Antkiem Szymańskim (trzecim zawodnikiem Pucharu Polski). Trzecia na metę dotarła Natalia Gorska wyprzedzając zawodniczkę gospodarzy Julię Rajczyk. W biegu trzecim Denis Kapelski wygrał. Na drugim miejscu do mety dojechał Jan Bujnowski, który w kolejnym biegu przyjechał na metę pierwszy – przed Natalią Gorską. W biegu piątym Natalia dotarła do mety za chłopakami. Bieg szósty był bardzo ważny. Rywalizowali ze sobą zdobywca pucharu Polski Antoni Szymański i Tomasz Góral, który był w tym pucharze drugi. Jadący z pola A reprezentant TSŻ-u wygrał start i na wirażu był pierwszy. Tomasz Góral ruszył w pogoń. Cały dystans jechał bliżej krawężnika. A. Sikorski na wejściu w przedostatni łuk odjechał od krawężnika i to wystarczyło by zawodnik Lwów wjechał między niego a krawężnik. Na ostatnim wirażu T. Góral wyprzedził A. Sikorskiego i wygrał bieg.

W powtarzanym, ósmym starcie Antek Szymański wygrał z Adamem Leśnym z Orła oraz Tobiaszem Sewerynem z Szawera i Janem Bujnowskim. Pierwsze podejście do tego wyścigu zakończyło się upadkiem Tobiasza na którego najechał Janek, który też zaliczył upadek. W dziesiątej gonitwie Tomasz Góral przyjechał na metę przed Tobiaszem Sewerynem i Julią Rajczyk. W biegu XII na starcie zostaje Tomasz Góral. Na prowadzeniu jest Denis Kapelski, przed Antkiem Szymańskim. Na prostej przeciwległej do startu dochodzi do zderzenia zawodników z Wrocławia. Na tor upada Antek Szymański. Sęfzia przerwał bieg. Nikt nie został z tego wyścigu wykluczony. Powtórkę wygrał Tomasz przed Denisem i Antkiem.

Przed ostatnim biegiem Finału IMP w kategorii u6 bardzo skomplikowała się sytuacja Antka Szymańskiego. Natomiast Tomasz Góral miał komplet punktów. W przypadku trzeciego miejsca Adama Leśnego – Antek Szymański walczyłby z nim w biegu dodatkowym o brąz. Niestety tak się nie stało. Pierwszy przyjechał Tomasz Góral, przed Adamem Leśnym i Natalią Gorską.

Tomasz Góral z Szarży Wrocław, startujący w barwach Lwów Krasnali Częstochowa Indywidualnym Mistrzem Polski żaków w kategorii u6!! Niestety Antoni Szymański zajmuje najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce.

Radość zwycięzcy po ostatnim biegu i gratulacje od starszych kolegów z Szarży

Wyniki IMP żaków u6:

MiejsceNrZawodnikKlubPunkty
111Tomasz GóralLwy Krasnale16 (4,4,4,4)
22Antoni SikorskiTSŻ14 + 4 (4,3,4,3)
312Adam LeśnyOrzeł14+ 3 (3,4,4,3)
41Antoni SzymańskiLwy Krasnale13 (3,4,4,2)
59Denis KapelskiMustang12 (4,3,2,3)
610Tobiasz SewerynSzawer12 (4,3,2,3)
76Szymon GaickiWiraż10 (3,2,2,3)
88Jan BujnowskiHarpagan9 (3,4,1,1)
94Natalia Gorskaniezrzeszony8 (2,3,1,2)
103Julia RajczykVictoria7 (1,2,2,2)

Wyniki biegów z udziałem Wrocławian:

1. A. Sikorski, A. Szymański, N. Gorska, J. Rajczyk,;
2. A. Szymański, S. Gaicki;
3. D. Kapelski, J. Bujnowski, J. Rajczyk;
4. J. Bujnowski, N. Gorska, Z. Ordon;
5. T. Seweryn, D. Kapelski, S. Gaicki, N. Gorska;
6. T. Góral, A. Sikorski, S. Gaicki, J. Bujnowski;
8. A. Szymański, A. Leśny, T. Seweryn, J. Bujnowski;
10. T. Góral, T. Seweryn, J. Rajczyk;
12. T. Góral, D. Kapelski, A. Szymański, , Z. Ordon;
13. T. Góral, A. Leśny, N. Gorska;

W kategorii u8 wystartowało 26 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Faworytką gospodarzy była Hanna Kweczke z Victorii Poczesna. Wobec braku na starcie zdobywcy Pucharu Polski Pawła Kuświka z Wiraża Ostrów faworytami na końcowe zwycięstwo w IMP żaków u8 byli Sebastian Wyrwał (Lwy) oraz Wojciech Partyka (Mustang). Żaki z Wrocławia Filip Gorski i Arkadiusz Siwiński pojechały po naukę, ale również by walczyć o jak najlepsze miejsca.

Arkadiusz Siwiński w swoim pierwszym biegu (gonitwa nr 6) przegrał tylko z Hanną Kweczke. W swoim drugim starcie w biegu dziesiątym również był drugi – za plecami Antoniego Bosaka. W kolejnym biegu startując z pola C przyjechał trzeci za Adamem Ryfą i Felixem Górniakiem. A. Siwiński w ostatnim biegu startując z pola A nie dał szans Wojciechowi Partyce, Nikodemowi Modrakowskiemu oraz Sebastianowi Wyrwałowi. Jak się okazało wygrał z mistrzem Polski S. Wyrwałem. Niestety Arkowi zabrakło jednego punktu by awansować do półfinału. Ostatecznie zajął w swojej grupie szóste miejsce.

Czołówka zawodników pierwszej grupy:

MiejsceNrZawodnikKlubPunkty
18Hanna KweczkeVictoria15 (4,4,4,3)
212Sebastian WyrwałLwy Krasnale13 (4,4,4,1)
35Wojciech PartykaMustang13 (3,3,4,3)
43Antoni BosakTSŻ12 (4,1,3,4)
51Felix GórniakTSŻ12 (3,4,2,3)
611Arkadiusz Siwińskiniezrzeszony12 (3,3,2,4)
713Adam RyfaWiraż12 (3,3,2,4)

Nieco gorzej poszło startującemu po raz pierwszy w ogólnopolskich zawodach Filipowi Gorskiemu. W swojej grupie eliminacyjnej udało mu się pokonać Stanisława Packa ze Śląska Świętochłowice. W pozostałych biegach, mimo ambitnej walki na dystansie nie udało mu się pokonać przeciwników. Ostatecznie w swojej grupie eliminacyjnej z dorobkiem pięciu punktów zajął dwunaste miejsce.

Bardzo dobry występ zanotował Antoni Bujnowski. Wygrał w tej grupie dwa wyścigi i z 13 punktami na koncie awansował z trzeciego miejsca do półfinału. W walce o finał był trzeci. Awans do ostatniego biegu minimalnie przegrał z Xawerym Jeziorkiem i Antonim Bosakiem. Czwarta w tym wyścigu była Hanna Kweczke.

Ostateczna kolejność IMP żaków u8:

1. Sebastian Wyrwał – Lwy Krasnale;
2. Mikołaj Piekarski – Lwy Krasnale;
3. Antoni Bosak – TSŻ Toruń;
4. Xawery Jeziorek – TSŻ Toruń;

Antoni Bujnowski – 3 miejsce w półfinale;

Arkadiusz Siwiński – 6 miejsce w grupie eliminacyjnej 1;

Filip Gorski – 12 miejsce w grupie eliminacyjnej 2.