W piątek 5 kwietnia na łódzkiej Motoarenie odbędą się Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha. Na stadionie w Łodzi wystartują wtedy największe gwiazdy światowego żużla. – To dla nas wielka szansa. Musimy ją wykorzystać – mówi prezes Orła Witold Skrzydlewski.

Przypomnijmy, że w zawodach wystartuje 16 zawodników wyznaczonych przez Speedway Ekstraligę: 14 żużlowców w kolejności klasyfikacji według średnich biegopunktowych po sezonie 2023 w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski, najlepszy junior PGE Ekstraligi w wyścigach młodzieżowych sezonu 2023 i jeden zawodnik z „dziką kartą” nominowany przez Speedway Ekstraligę. Lepsze zestawienie trudno sobie zatem wymarzyć. Jak przekazują w klubie. Bilety na to wydarzenie rozchodzą się jak „ciepłe bułeczki” i praktycznie wszystkie wejściówki zostały już sprzedane.

– To bez wątpienia najważniejsze wydarzenie, do którego dojdzie w tym roku na naszym stadionie. Stawka jest taka, że nawet Grand Prix „wysiada”. Trzeba się z tego cieszyć, ale z drugiej strony mieć świadomość, że to wielkie wyzwanie. Od dziś w klubie zaczyna się ciężka praca. Musimy robić wszystko, by te zawody odpowiednio wypromować i zapełnić stadion – mówi prezes Orła Witold Skrzydlewski.

Główny sponsor nie ma wątpliwości, że zapełnienie stadionu i zorganizowanie imprezy na odpowiednim poziomie mogą pomóc Orłowi w dalszej części sezonu 2024. Należy bowiem pamiętać, że poza wynikami sportowymi celem klubu jest również poprawa frekwencji na trybunach.

– Trzeba ten turniej traktować jako wielką szansę. IMME może sprawić, że na mecze ligowe z udziałem naszej drużyny zacznie przychodzić więcej kibiców. Korzyści może być jednak znacznie więcej, bo 5 kwietnia będzie na nas patrzeć cała Polska. Do Łodzi jest świetny dojazd z każdego miejsca w kraju. Pojawi się zatem u nas wielu różnych kibiców. Możemy pokazać im wszystkie nasze atuty, a tych mamy przecież sporo. Warunki do oglądania żużla są doskonałe, bo wszystkie miejsca na stadionie gwarantują świetną widoczność i przeżywanie emocji. Tor jest bardzo blisko trybun, a poza tym nie brakuje na nim mijanek. Mam nadzieję, że wszyscy się o tym przekonają i będą do nas wracać – podsumowuje Witold Skrzydlewski.

Przypominamy listę startową ŁÓDŹ KREUJE IMME im. Zenona Plecha – 5 kwietnia 2024, godz. 19:00, Moto Arena Łódź:
1. Luke Becker (H. SKRZYDLEWSKA ORZEŁ Łódź) – dzika karta
2. Fredrik Lindgren (PLATINUM MOTOR Lublin)
3. Emil Sajfutdinow (KS APATOR Toruń)
4. Jason Doyle (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
5. Dominik Kubera (PLATINUM MOTOR Lublin)
6. Anders Thomsen (EBUT.PL STAL Gorzów)
7. Mikkel Michelsen (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)
8. Leon Madsen (TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa)
9. Artem Laguta (BETARD Sparta Wrocław)
10. Bartosz Zmarzlik (PLATINUM MOTOR Lublin)
11. Max Fricke (ZOOLESZCZ GKM Grudziądz)
12. Martin Vaculik (EBUT.PL STAL Gorzów)
13. Jack Holder (PLATINUM MOTOR Lublin)
14. Szymon Woźniak (EBUT.PL STAL Gorzów)
15. Mateusz Cierniak (PLATINUM MOTOR Lublin)
16. Daniel Bewley (BETARD Sparta Wrocław)

Źródło: orzel.lodz.pl