Jak już pisaliśmy w najbliższą niedzielę odbędą się mecze rewanżowe speedrowerowej CS Superligi. Poznamy wówczas finalistów ligi, którzy zmierzą się w dwumeczu o Drużynowe Mistrzostwo Polski oraz drużyny, które powalczą o brązowy medal.

W pierwszych meczach półfinałowych, rozegranych w ubiegłą niedzielę Aseko Orzeł Gniezno zwyciężył na własnym torze z LKS Szawer Leszno 79-70, natomiast w drugim z meczów Lwy Avia Częstochowa uległy na własnym torze MS Śląskowi Świętochłowice 71-75.

Mecze w najbliższą niedzielę odbędą się więc w Lesznie o godzinie 11.00 oraz Świętochłowicach o godzinie 16.00.

Jeśli chodzi o parę Śląsk – Lwy to zdecydowanym faworytem dwumeczu są Ślązacy i awans Lwów byłby sporą niespodzianką gdyż uległy one na własnym torze i trudno będzie Częstochowianom uzyskać lepszy wynik na Śląsku aniżeli u siebie. Pamiętajmy jednakże, iż sport lubi niespodzianki i porażka drużyny Marcina Szymańskiego w dwumeczu nie jest jeszcze przesądzona.

Faworyta dwumeczu Aseko Orzeł Gniezno – LKS Szawer Leszno trudno wskazać. Stratę z Gniezna drużyna leszczyńska jest w stanie odrobić, choć nie będzie to zapewne zadanie łatwe. Do końca sezonu pozostało więc jeszcze zaledwie 6 meczów – 2 półfinałowe, 2 finałowe oraz 2 o brązowe medale.

Przypomnijmy iż aktualnymi Drużynowymi Mistrzami Polski są Leszczynianie, Wicemistrzostwo Polski dzierży Śląsk Świętochłowice. Czy i w tym sezonie te 2 drużyny zajmą oba czołowe miejsca?

O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę!

Mecze niedzielne: LKS Szawer Leszno – Aseko Orzeł Gniezno – godz.11.00

MS Śląsk Świętochłowice – Lwy Avia Częstochowa – godz. 16.00

.

fotografia tytułowa Dorota Wiśniewska