Podczas pomeczowego Magazynu PGE Ekstraligi, jaki wyemitowano bezpośrednio po wrocławskim finale w studiu pojawił się min Jarosław Hampel. Zawodnik nie potwierdzil, ani nie zaprzeczył, iż w nowym sezonie zostanie myszą – motomyszą.

PLATINIUM MOTOR Lublin obronił tytuł i ponownie został mistrzem PGE Ekstraligi. Dla kapitana lubelskiego zespołu, Jarosława Hampela, jest to 9 złoty medal w karierze, a także ostatni występ w barwach Drużynowych Mistrzów Polski z dwóch ostatnich sezonów. Na antenie CANAL+ Sport 5 po wielkim finale, zawodnik oraz prezes klubu potwierdzili odejście zawodnika.

W rozmowie podczas magazynu PGE Ekstraligi, podsumowującego finałowe spotkanie, prezes Jakub Kępa opowiedział o trudach rozstania. – Teraz, po zakończonym sezonie, mogę powiedzieć, że nasze drogi się roztają. Ja bardzo nad tym ubolewam. To była najcięższa decyzja do tej pory, jaką musiałem podjąć. Z Jarosławem roztajemy się w bardzo pozytywnych relacjach. Nie ma negatywnych emocji między nami. Mam nadzieję, że zakończy karierę w PLATINUM MOTORZE Lublin i nasze drogi się zejdą jeszcze – powiedział sternik złotych medalistów na antenie CANAL+ Sport 5.

Wzruszenia ze zdobycia Drużynowego Mistrzostwa Polski i jazdy przez cztery sezony w klubie nie krył Jarosław Hampel. – Ja się ogromnie cieszę, że przez te cztery lata byłem częścią tak fantastycznego zespołu. Poznałem fantastycznych ludzi w Lublinie. Wielkie dzięki! Z każdym meczem, z każdym sezonem była to dla mnie wielka radość i ogromna przyjemność być częścią Motoru Lublin – wyjaśnił.

Dziewięciokrotny złoty medalista DMP został zapytany o emocje, jakie towarzyszyły mu podczas rozmowy o rozstaniu z dotychczasowym klubem. – To był taki rollercoaster emocji. Jestem zawodowym sportowcem wiele lat, z każdą emocją jestem sobie w stanie poradzić. Musiałem się skupić na tym, aby przygotować się do kolejnych meczów. Nie mogło to wywoływać dyskomfortu podczas jazdy w najważniejszej fazie sezonu. Udało się – skomentował żużlowiec.

Źróło; speedwayekstraliga.pl