Prezes PZM Michał Sikora potwierdził już, że Grand Prix na PGE Narodowym dojdzie do skutku. W rozmowie z WP SportoweFakty opowiedział o najważniejszych sprawach związanych z tegoroczną rundą SGP, która zostanie rozegrana w Warszawie 14 maja. Na pewno ucieszy to wielu kibiców, którzy wejściówki nabyli już w 2019 r. DO nabycia jest jeszcze około 10 tysięcy biletów na te zawody.

Chciałbym oficjalnie potwierdzić, że wracamy z żużlem na PGE Narodowy i jesteśmy na etapie zaawansowanych przygotowań, bo do zawodów zostało nieco ponad 50 dni. Cieszę się bardzo, gdyż uważam, że jest to najważniejsza, największa i najlepsza żużlowa impreza na świecie, a my – jako organizatorzy z ramienia Polskiego Związku Motorowego – jesteśmy to winni kibicom po dwóch latach przerwy. Co prawda to nie z naszej winy zawody nie odbyły się w latach 2020-2021, gdyż wszyscy wiemy, że były ograniczenia dotyczące imprez masowych, pandemii, szpitala i innych okoliczności, ale najważniejsza rzecz, którą chciałbym podkreślić, to zaufanie, którym obdarzyli nas przez czas oczekiwania na zawody nasi wspaniali kibice – powiedział prezes PZM, Michał Sikora.

Nowy promotor zawodów ma bardzo ciekawe plany, mam tu na myśli Discovery Sports Events, które wchodzi do żużla. Odbyliśmy w ostatnim czasie szereg spotkań online, była też wizyta części ekipy na PGE Narodowym. Osobiście nie mogę doczekać się pięknego pokazu fajerwerków, który wieńczy imprezę, na pewno będzie też organizowana przez promotora fanzona, kilka niespodzianek, o których jeszcze nie mogę mówić, ale chyba najważniejsza z punktu widzenia organizatora jest informacja, że będziemy mieli jako Polski Związek Motorowy solidnego sponsora tytularnego imprezy, czyli PKN ORLEN – stwierdził Sikora.

W puli zostało około 10 tys. biletów na zawody zaplanowane 14 maja. Mogę powiedzieć, że są to wejściówki praktycznie na wszystkie sektory PGE Narodowego, oczywiście w różnych liczbach, co precyzyjniej będzie można zobaczyć po uruchomieniu trzeciego etapu sprzedaży na kupbilet.pl, bo przypomnę, że dwa pierwsze dotyczyły 2019 i 2020 roku. O terminie rozpoczęcia sprzedaży i cenach nowych biletów, a będą one nadal bardzo atrakcyjne, poinformujemy w pierwszych dniach kwietnia. Bilety będzie można nabywać w internecie za pośrednictwem kupbilet.pl, a także w punktach sprzedaży bezpośredniej – tak jak na poprzednie edycje zawodów, mam na myśli zarówno salony Empik, jak również punkty Kolporter – zaznaczył prezes PAM.

Całość dostępna jest na stronie sportowefakty.pl.