To jest żużel był emitowany przez Canal+ tuż po zakończeniu ubiegłorocznego sezonu. W stacji transmitującej mecze PGE Ekstraligi odtrąbiono sukces tego serialu. We Wrocławiu postanowiono pójść za ciosem.

Betard Sparta Wrocław umili kibicom oczekiwanie na nowy sezon dokumentem To jest Sparta nagrywanym w trakcie ubiegłorocznych rozgrywek.

„Miała być „Game of Thrones”, a wszystko rozpadło się jak „House of Cards”. No ale w tamtym sezonie przytrafiały nam się ciągle jakieś „Stranger Things” i pozostało nam „Drive To Survive”. To jednak absolutnie nie był nasz „Last Dance” i dlatego nawet „The Last of Us” robią wszystko by uniknąć kolejnego „Breaking Bad”. Tak nawiązując do popularnych i masowo oglądanych przez Polaków seriali nawiązała  w swoich mediach społecznościowych Betard Sparta informując o premierze nowego serialu dla kibiców nie tylko wrocławskiego zespołu. Będzie to dokument z życia zespołu w trakcie rozgrywek sezonu 2022. Przedstawi on nieudaną walkę o obronę mistrzostwa Polski po tym, jak zawieszony został Artiom Łaguta. WTS nie zdradził na razie wiele szczegółów.

Na wzór seriali w playerze poszczególne odcinki mają być udostępniane w czasowych odstępach. Każdy z nich będzie przedstawiał zamkniętą historię, poruszającą jeden temat.