XIV kolejka rundy zasadniczej speedway ekstraligi przyniosła ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące miejsc drużyn walczących o medale oraz wyłoniła spadkowicza do eWinner 1 ligi.

Sparta Wrocław jeszcze przed ostatnią kolejką zapewniła sobie pierwsze miejsce. Na drugim po 14 rundach finiszowali zawodnicy Motoru Lublin. Trzeci miejsce zajęła Stal Gorzów, a czwarte Unia Leszno.

Z ekstraligi po 15 latach nieprzerwanej jazdy w najwyższej klasie rozgrywek żużlowych, po raz ósmy w historii spadł Falubaz Zielona Góra.

Pierwsze spotkania półfinałowe zaplanowano na niedzielę 5 września, na torach drużyn niżej rozstawionych po rundzie zasadniczej. Rewanże odbędą się tydzień później 12 września.

Znane są godziny rozegrania pierwszych meczów. Jako pierwsi na tor wjadą zawodnicy w Gorzowie. O godz. 16:30 rozpocznie się walka o finał na „Jancarzu”.  Natomiast w Lesznie drużyny Unii i Sparty wyjadą na tor o godz. 19.15.

Zwycięzcy tych dwumeczów awansują do finału. Natomiast przegranych czeka walka o brązowy medal tegorocznych rozgrywek o DMP.

Decydujące starcia o złoty medal (zwycięzcy półfinałów) i brązowy (przegrani) odbędą się 19 i 26 września. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane na torach drużyn niżej sklasyfikowanych po rundzie zasadniczej.

1. runda play-off
Niedziela – 5 września:
Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin  godz. 16:30, transmisja Eleven Sports 2
Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław godz. 19:15, transmisja nSport+

2. runda play-off (rewanże)
Niedziela – 12 września:
Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno
Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów

3. runda play-off
Niedziela – 19 września:
Mecz o brązowy medal
Mecz o złoty medal

4. runda play-off (rewanże)
Niedziela – 26 września:
Mecz o brązowy medal
Mecz o złoty medal