W pierwszej rundzie sezonu 2023 Wrocławianie wystąpią w Lublinie na torze drużynowego mistrza Polski z bieżącego roku. Motor bardzo mocno przebudował skład. Liderami na pewno będą Bartosz Zmarzlik, Jarosław Hampel i Dominik Kubera. Nie można zapomnieć też o Fredriku Lindgrenie. Wrocławianie wzmocnili się Piotrem Pawlickim, kosztem Gleba Czugunowa. Dodatkowo po rocznym zakazie startów, do drużyny wraca Artem Łaguta. Na pewno bardzo ważny mecz obu zespołów.

W następnej kolejce ekstraligi do Wrocławia przyjeżdża mocno zraniona Unia Leszno. W Wielkopolsce panują bojowe nastroje, a Grzegorz Zengota, który wrócił do Unii zapowiada walkę o złoto. Nastroje tonuje Piotr Baron, który twierdzi, iż sukcesem będzie udział w play off.

Ciekawe spotkanie w trzeciej rundzie zapowiada się w Toruniu. Na pewno ważna będzie rywalizacja powracających po przerwie Rosjan – Artema Łagutę i Emila Sajfutdinowa. Na pewno zacięcie walczyć będą też Daniel Bewley i Roberta Lambert.

W czwartej kolejce sezonu 2023 Sparta rozegra spotkanie z medalistą ubiegłorocznych rozgrywek o DMP – Włókniarzem Częstochowa. Spotkają się dwa zespoły które mają szansę walczyć w wielkim finale. Oba mają wyrównany skład, w obu są widoczne braki drugiego dobrego juniora. Istotna będzie dyspozycja debiutującego w formacji seniorskiej Miśkowiaka oraz byłego żużlowca Sparty Maksa Drabika. Wrocławianie na Olimpijskim będą jednak faworytami. Choć należy pamiętać, iż w 2022 roku dwa razy we Wrocławiu górą byli goście.

W piątej rundzie do Wrocławia przyjeżdża Stal Gorzów z Szymonem Woźniakiem, który w barwach Sparty osiągnął swój największy sukces w karierze i został Indywidualnym Mistrzem Polski.

Szósta kolejka ligowej rywalizacji o tytuł DMP to mecz w Grudziądzu. A tam na Wrocławian będą czekać Gleb Czugunow i Max Fricke – zawodnicy, którzy przez kilka sezonów zdobywali punkty dla Sparty.

Ostatni mecz pierwszej połowy sezonu Wrocławianie rozegrają na Stadionie Olimpijskim. Rywalem Spartan będzie beniaminek z Krosna. I tutaj też przyjadą „starzy, dobrzy” znajomi – Vaszek Milik oraz Andrzejs Lebediew. Ten ostatni wypowiedział się niedawno, że czas spędzony we Wrocławiu był dla niego czasem zmarnowanym. Wielu kibiców uważa zupełnie inaczej. Gdyby w finale DMP we Wrocławiu w 2017 roku zamiast Łotysza pojechał śp Tomasz Jędrzejak być może to Sparta zostałaby wówcza najlepszą drużyną w Polsce.

Rundę rewanżową Wrocławianie rozpoczynają w zasadzie od spotkania na własnym torze z GKM Grudziądz w piątek 9 czerwca. Jest to mecz 9 rundy. Potyczkę z Wilkami w Krośnie Sparta rozegra w niedzielę 25 czerwca. Poza tą jedną zmianą wszystkie pozostałe mecze rozgrywane są w odwrotnej kolejności niż w pierwszej rundzie – oczywiście z zamianą gospodarza meczu.

Terminarz rozgrywek PGE Ekstraligi 2023 – Sparta:

1. runda, 09.04 – niedziela:
Motor – Sparta

2. runda 14.04 – piątek:
Sparta – Unia

3. runda, 23.04 – niedziela:
Apator – Sparta

4. runda, 30.04 –  niedziela:
Sparta  – Włókniarza

5. runda, 07.05 – niedziela:
Sparta    –  Stal

6 runda, 19.05 – piątek:
GKM   – Sparta

7 runda, 26.05 – piątek:
Sparta     – Wilki

Mecze rewanżowe:

8 runda, 25.06 – niedziela:
Wilki   –  Sparta

9. runda, 09.06 – piątek:
Sparta   –  GKM

10. runda, 16.06 – piątek:
Stal   –  Sparta

11. runda, 02.07, niedziela:
Włókniarz  – Sparta

12. runda, 09,07 – niedziela:
Sparta   – Apator

13. runda, 21.07 – piątek:
Unia   – Sparta

14. runda, 06.08 – niedziela:
Sparta         – Motor

Play off:

Ćwierćfinały  – 13.08 , rewanż 20.08

Pólfinały         – 27.08, rewanż 10.09

o 3 miejsce      – 17.09  rewanż 23.09

Finał                 – 17.09 rewanż 24.09

Na 14 meczów części zasadniczej sezonu 2023 Sparta sześć razy rywalizuje w piątek, a osiem w niedzielę.

Na własnym torze Wrocławianie w piątek rozegrają trzy mecze: z Unią Leszno, Wilkami Krosno oraz GKM Grudziądz. Trzy piątkowe wyjazdowe spotkania to rywalizacja w Grudziądzu, Lesznie i Gorzowie.

W niedzielę, w pierwszej serii PGE Ekstraligi zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska rywalizować będą w Lublinie.

W niedzielę Spartanie będą gospodarzem cztery razy: z Włókniarzem, Stalą, Apatorem i Motorem.

Na wyjazdach w niedzielę Wrocławianie będą rywalizować w Lublinie, Toruniu, Częstochowie oraz Krośnie.

W pierwszej części sezonu zasadniczego Sparta w czterech meczach wystąpi w roli gospodarza