Paweł Szkudlarek, młodzik Szarży Wrocław zalicza bardzo udany sezon. Ostatnio wystąpił w reprezentacji Polski juniorów podczas IX Memoriału Jakuba Kroczaka. Z Pawłem rozmawiamy po zakończeniu rundy zasadniczej CS Superligi.

Na wirażu: Paweł obecny sezon to twój drugi w CS Superlidze. Z każdym meczem widać u Ciebie ogromne postępy. Jesteś z siebie zadowolony?
Paweł Szkudlarek: Bardzo się cieszę ze swoich postępów, ale zawsze mogłoby być lepiej… Ciągle dążę do tego, aby być jak najlepszym w tym co robię!

Nw: Razem z kolegami udało się wam zdobyć kilka tygodni temu srebrny medal Drużynowego Pucharu Polski Młodzików. Jak ważne są dla ciebie takie sukcesy?
PS: Drużynowe sukcesy chyba cieszą najbardziej… dlatego są bardzo ważne i budujące. Tym bardziej, że wszyscy w klubie świetnie się ze sobą dogadujemy. Srebrny medal Drużynowego Pucharu polski Młodzików bardzo mnie cieszy i mam nadzieję, że takich sukcesów będzie jak najwięcej.

Nw: Po pierwszej rundzie Indywidualnego Pucharu Polski Młodzików zajmujesz pierwsze miejsce. Rozumiem, że twoim celem jest wygrać te rozgrywki w tym sezonie?
PS: Oczywiste, że moim celem jest je wygrać, tak jak chyba każdego zawodnika startującego w tych rozgrywkach. Pierwszą rundę udało mi się wygrać z kompletem punktów i w każdej kolejnej rundzie będę chciał to powtórzyć.

Nw: W ostatnim czasie otrzymujesz dużo szans do jazdy w meczach ligowych, czy też ligi okręgowej. Wygrałeś pierwszą rundę Grand Prix Wrocławia. Czujesz, że ta rywalizacja ze starszymi powoduje, że stajesz się jeszcze lepszy?
PS: Rywalizacja ze starszymi to zawsze najlepsza nauka i zdobywanie cennego doświadczeni. Do tego regularne treningi minimum trzy razy w tygodniu. Jestem bardzo zadowolony, że mam tak dużo okazji do startów w lidze, jak i w zawodach regionalnych.

Nw: Masz ogromne wsparcie od rodziców, ale także od twojej siostry. Ile to dla ciebie znaczy?
PS: Wsparcie jakie dostaję bardzo dużo dla mnie znaczy. Super jest mieć zawsze obok siebie, na każdych zawodach najwierniejszych kibiców, a tym samym najbliższe mi osoby. Co do starszej siostry Kasi – każdemu życzę takiej relacji z rodzeństwem! Team Szkudlarków – dziękuję, że jesteście!

Zdjęcie: Dorota Wiśniewska Amatorska Fotografia Sportowa