W jedynym piątkowym meczu trzeciej rundy PGE Ekstraligi but.pl Stal Gorzów wybiera się do Częstochowy na spotkanie z Tauron Włókniarzem. Pierwotnie miało to być drugie spotkanie tego wieczora, ale po kolejnym odwołaniu meczu w Lublinie fanów czarnego sportu czeka dziś tylko jeden mecz. Obie drużyny po drugiej kolejce rywalizacji o drużynowe mistrzostwo Polski są w zupełnie innych nastrojach.

Gorzowianie we wtorek przekonująco pokonali GKM Grudziądz. Natomiast gospodarze doznali wyraźnej porażki z Motorem Lublin. Włókniarze z kolei w pierwszej kolejce PGE Ekstraligi zremisował na wyjeździe z przebudowaną ekipą z Grudziądza.

W podanych przez obie ekipy na to spotkanie składach nie zaszły żadne zmiany jeśli chodzi o zestaw personalny. Trener Stanisław Chomski pozamieniał jednak miejscami kilku zawodników. Czy nowe ustawienie Gorzowian zda egzamin w starciu z Częstochowianami? Okaże się w piątkowy wieczór. Gospodarze na ten mecz wystawili swój najsilniejszy tegoroczny skład z Kacprem Woryną pod numerem 10. Czy wychowanka rybnickiego ROW-u zobaczymy na torze? Wszystko będzie zależało od tego czy zawodnik będzie na siłach podjąć walkę w spotkaniu przeciwko Stali.

W odwodzie pozostaje Anton Karlsson jednak wiadomo, że Szwed nie dorównuje klasą Worynie.

– Na ten moment jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć, czy pojadę. Jest duży progres względem poprzedniego tygodnia, ale test, czyli próbna jazda na motocyklu, dopiero przede mną. Wszystko zmierza w bardzo dobrym kierunku. Razem ze sztabem medycznym i fizjoterapeutą jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak to na ten moment wygląda – powiedział Kacper Woryna w czwartkowym magazynie speedway+ na antenie Canal+ Sport 5.

– Póki nie będę w stu procentach gotowy, to na pewno nie będę wracał – zakończył swoją rozmowę wychowanek ROW-u Rybnik.

Czyli losy występu zawodnika będą ważyły się do ostatnich chwil przed dzisiejszym spotkaniem.

Składy obu drużyn na piątkowe spotkanie:

ebut.pl Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Wiktor Jasiński
3. Martin Vaculik
4. Oskar Fajfer
5. Anders Thomsen
6. Mateusz Bartkowiak
7. Oskar Paluch

Tauron Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Kacper Woryna
11. Maksym Drabik
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Kajetan Kupiec
15. Franciszek Karczewski

Początek spotkania: piątek 21 kwietnia 2023, godz. 20:30. Transmisja Eleven Sports 1