Dziś, sobota 26 sierpnia br. na torze w Częstochowie Tauron Włókniarz o godz. 19:30 w pierwszym półfinale play off podejmie Platinum Motor. Ubiegłoroczni mistrzowi Polski po części zasadniczej sezonu zajęli drugie miejsce i w pierwszej rundzie play off rywalizowali z For Nature Solutions Apatorem Toruń. Niespodziewanie Motor miał ciężką przeprawę z przyjezdnymi w Lublinie. Najlepszy mecz w sezonie odjechał Paweł Przedpełski.

Jednak zajmując drugie miejsce w tabeli po pierwszej rundzie play off ubiegłoroczni mistrzowie Polski uniknęli półfinałowego starcia z Betard Spartą Wrocław. O finał walczą z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Gospodarze dzisiejszego meczu mieli ułatwione zadanie, gdyż ich rywal z pierwszej rundy ebut.pl Stal Gorzów rywalizował w tej fazie play off osłabiony brakiem kontuzjowanego Andersa Thomsena.

Dziś jednak nie liczą się zdobycze punktowe z wcześniejszych spotkań. By realnie myśleć o awansie do finału gospodarze tego spotkania muszą wygrać z Motorem jak najwyżej. Czy jest to realne? Włókniarz przegrał w drugiej rundzie PGE Ekstraligi z Motorem 41-49. W rewanżu, już w lipcu Lublinianie bardzo wysoko pokonali u siebie ekipę spod Jasnej Góry. Wynik 54-36 mówi o wyraźnej przewadze gospodarzy.

Przyjezdni kolejny raz pojadą bez kontuzjowanego Jacka Holdera. W jego miejsce w składzie widnieje Bartosz Jaworski, ale wątpliwe jest by ten utalentowany młodziutki żużlowiec dziś wystąpił. Pod ósemką, tradycyjnie już pojedzie Mateusz Cierniak, który zapewne dostanie pięć szans powalczenia z rywalami. Tym bardziej, że młodzieżowiec Motoru bardzo dobrze czuje się na torze w Częstochowie. Lublinianie jadąc w podobnym zestawieniu (bez Jacka Holdera) pokonali Spartę we Wrocławiu.

Czy gospodarzom w zwycięstwie pomoże zamieszanie związane ze sztabem szkoleniowym Włókniarzy? Podobno z odsieczą na tę fazę rozgrywek miał przyjść Jacek Frątczak.

Na pewno gospodarze dzisiejszego meczu mają szansę na zwycięstwo. Ale czy to się okaże realne?

Zapowiadane składy na to spotkanie:

Tauron Włókniarz Częstochowa:
9. Kacper Woryna
10. Maksym Drabik
11. Leon Madsen
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Kacper Halkiewicz
15. Franciszek Karczewski

Platinum Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Dominik Kubera
3. Fredrik Lindgren
4. Bartosz Jaworski
5. Bartosz Zmarzlik
6. Bartosz Bańbor
7. Kacper Grzelak

Początek meczu w Częstochowie: sobota, 26 sierpnia godz. 19:30. Transmisja Eleven Sports 1.