Poznaliśmy pięciu zawodników, którzy otrzymali stałe „dzikie karty” na starty w TAURON Speedway Euro Championship 2024.

Pierwszym z nich jest Timo Lahti. Fin ze szwedzkim paszportem otarł się o awans do cyklu głównego w SEC Challenge, jednak w wyścigu dodatkowym musiał uznać wyższość Jevgenijsa Kostigovsa. Warto wspomnieć, że w 2020 roku Lahti stawał na podium rund TAURON SEC rozegranych w Gnieźnie oraz Toruniu (finał).

Do stawki zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Europy powraca Anders Thomsen. Przez ostatnie trzy sezony Duńczyk był stałym uczestnikiem cyklu FIM Speedway Grand Prix, w którym w 2022 roku sięgnął po zwycięstwo podczas rundy w Gorzowie Wielkopolskim. Jak dotąd, w Speedway Euro Championship wystartował w siedmiu rundach, w których zdobył 34 punkty.

To będzie trzeci rok z rzędu w cyklu TAURON SEC dla Dimitriego Berge. Francuz to 10. zawodnik klasyfikacji generalnej zeszłorocznych zmagań. Tegoroczny sezon rozpoczął udanie, z miejsca stając się liderem drużyny z Krosna (Metalkas 2.Ekstraliga). Ambitny Francuz z pewnością zrobi wszystko, by włączyć się do walki o medale w TAURON SEC 2024.

Drugim z Duńczyków, który otrzymał stałą „dziką kartę” na nadchodzący cykl jest Rasmus Jensen. 31-letni zawodnik do rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Europy powraca po rocznej przerwie. W TAURON SEC 2022 zdobył 31 punktów, co przełożyło się na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ostatnią „dziką kartę” otrzymał Norick Blödorn. 20-latek to jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia w niemieckim żużlu. Regularne starty w TAURON SEC będą dla niego ogromną szansą na dalszy rozwój oraz zyskanie cennego doświadczenia.

Zawodnikami rezerwowymi zostali: Jacob Thorssell, Bartłomiej Kowalski, Tom Brennan, Erik Riss oraz Marko Levishyn.

Pełna stawka TAURON SEC 2024 prezentuje się następująco:

Mikkel Michelsen (Denmark) #155

Leon Madsen (Denmark) #30

Janusz Kolodziej (Poland) #333

Patryk Dudek (Poland) #692

Andzejs Lebedevs (Latvia) #129

Maciej Janowski (Poland) #71

Piotr Pawlicki (Poland) #777

Vaclav Milik (Czech Republic) #225

Kacper Woryna (Poland) #223

Jevgenijs Kostigovs (Latvia) #113

Timo Lahti (Sweden) #98

Anders Thomsen (Denmark) #105

Dimitri Berge (France) #96

Rasmus Jensen (Denmark) #67

Norick Blödorn (Germany) #37

Rezerwowi:

Jacob Thorssell (Sweden) #24

Bartłomiej Kowalski (Poland) #302

Tom Brennan (Great Britain) #27

Erik Riss (Germany) #47

Marko Levishyn (Ukraine) #778

Źródło: Materiały prasowe One Sport