W sobotę, 28 stycznia br w szwedzkim Örnsköldsvik rozegrano Rundę Kwalifikacyjną Indywidualnych Mistrzostw Świata Gladiatorów w wyścigach motocyklowych na lodzie. O dziesięć pierwszych miejsc premiowanych awansem do tegorocznych finałów indywidualnych mistrzostw świata w ice speedwayu rywalizował nasz jedynak w tej odmianie speedwaya – Michał Knapp.

Niestety północne słońce naszego kontynentu nie świeciło szczęśliwie dla naszego zawodnika. Knapp zdobył tylko jeden punkt i zajął 15 lokatę. Jest jednak szansa, iż organizatorzy finałów IMŚ, które odbędą się w dniach 18-19 marca w niemieckim Inzell przyznają jedną z „dzikich kart” Polakowi.

Örnsköldsvik to miasto w północnej Szwecji, położone na wschodnim wybrzeżu kraju, nad Zatoką Botnicką. Jest stolicą regionu Västernorrland i siedziba gminy Örnsköldsvik. Jedno z najważniejszych miast Norrlandii, liczy 28 617 mieszkańców i zajmuje siódme miejsce  pod względem ludności w regionie. Miasto nazywane jest często w skrócie Ö-vik.

Örnsköldsvik jest ważnym ośrodkiem przemysłowym. Najlepiej rozwinięty jest przemysł chemiczny, celulozowo-papierniczy, maszynowy i metalowy. W mieście i gminie czynnych jest około 2500 przedsiębiorstw.

W Örnsköldsviku znajduje się największy aquapark w Szwecji – Paradisbadet. W mieście znajduje się ciekawa skocznia narciarska Paradiskullen. Miejsce, gdzie skoczkowie hamują po skoku położone jest nad jezdnią i torami kolejowymi, na swojego rodzaju wiadukcie.

W Örnsköldsviku swoją siedzibę ma drużyna hokejowa MODO Hockey. Z miasta pochodzą znani hokeiści: Peter Forsberg, Markus Näslund, Daniel Sedin, Henrik Sedin i Victor Hedman.

Zapraszamy na fotorelację z sobotnich zawodów w Örnsköldsvik autorstwa naszego redakcyjnego kolegi Roberta: