Po tym jak drugi raz w karierze wygrał ligę brytyjską z Wolverhampton, Tai Woffinden ogłosił, że od sezonu 2017 nie będzie startował w tych rozgrywkach. Zrezygnował też z występów w reprezentacji. Jak sam mówił, było to spowodowane brakiem profesjonalnego podejścia do kadry wśród innych zawodników.

Po roku przerwy powrócił do reprezentacji. Zaliczył znakomity występ podczas finału Speedway Of Nations 2018, gdzie w trzynastu biegach tylko raz nie przyjechał pierwszy. Nie wystarczyło to do zdobycia mistrzostwa przez Wielką Brytanię. Woffinden musiał zadowolić się srebrem.

W 2021 roku cieszył się z drużynowego mistrzostwa Polski wywalczonego z drużyną Betard Sparty Wrocław, a także z mistrzostwa Szwecji wraz z Dackarną Malilla.

Po sezonie 2021 zrezygnował ze startów w lidze szwedzkiej i w 2022 poza jazdą w Polsce, występował również w lidze duńskiej w barwach Esbjerg Vikings.

W 2023 roku oprócz występów w drużynowych mistrzostwach Polski i Szwecji postanowił wrócić do ligi brytyjskiej.

Tajski zdobywał punkty dla Sheffield Tigers. Do czasu odniesienia kontuzji, był bardzo silnym punktem swej brytyjskiej drużyny. Klub założony w 1929 roku po raz pierwszy w swojej historii zdobył w minionym sezonie mistrzostwo Wielkiej Brytanii.

Dla klubu z hrabstwa South Yorkshire oznaczało to pierwszy tak duży sukces w historii swojego istnienia.

Także w bieżącym sezonie Tai Woffinden będzie reprezentował barwy Tygrysów w Premiership. Z Sheffield podpisał kontrakt już jesienią ubiegłego roku.

Razem z Tajskim liderami drużyny będą bracia Holderowie.

A tak prezentuje się skład Sheffield Tigers na zbliżający się sezon ligowy:

Menedżer zespołu Simon Stead powiedział:
Myślę, że większość ludzi zgodzi się, że jeśli chodzi o zbudowanie zespołu w celu obrony naszego tytułu ligowego, nie mogłoby być nic lepszego.
W Jacku i Taiu mamy dwóch sprawdzonych, prawdziwych zawodników światowej klasy, a dwóch chłopców z GP na czele naszej drużyny to jest niewiarygodne.
To dwójka najlepszych na świecie i myślę, że włączając ich do naszego zespołu, pokazujemy, jak poważnie podchodzimy do zdobywania tytułów mistrzowskich jeden po drugim.
Obydwaj byli absolutnie załamani, że pod koniec ubiegłego sezonu zostali odsunięci na bok (przez odniesione kontuzje) i przegapili Wielki Finał, ale obaj nie mogą się doczekać powrotu do Sheffield i czujemy, że robimy coś dobrego dla dwóch wysokiej klasy zawodników, którzy chcą wrócić do naszego zespołu.

Zdjęcie: media społecznościowe Sheffield Tigers