O tym, że Tai Woffinden potrafi organizować imprezy żużlowe mogliśmy się przekonać w czerwcu ubiegłego roku. Właśnie w 2022 roku Tajski zorganizował zawody Tai Woffinden Testimonial z okazji jego dziesięciu lat startów we wrocławskiej Sparcie.

Do dziś nie milkną echa sobotnich zawodów Bennco 2023 Rob Woffinden Classic. Była to już 12 edycja turnieju poświęconego pamięci ojca zmarłego trzykrotnego mistrza świata – Taia Woffindena.

Impreza zgromadziła komplet widzów na stadionie Pinjar Park w Perth. Ale i obsada turnieju, jak na warunki australijskie była bardzo mocna. Głównym faworytem do zwycięstwa pozostawał Tai Woffinden, który od grudnia przebywa w Australii. Zresztą zawodnik Sparty zwyciężył w turnieju poświęconym jego zmarłemu ojcu w ubiegłym roku. Na torze po raz pierwszy od odniesienia kontuzji kibice mogli zobaczyć Jaimona Lidseya. Na liście startowej widniały także inne nazwiska dobrze znane z polskich torów: Justin Sedgmen, czy Ryan Douglas.

12 edycja Rob Woffinden Classic miała nieco zmodyfikowaną formułę rozegrania turnieju. Szansę na wygraną miał zawodnik, który zajął ósmą pozycję po 20 biegach. Żużlowcy z miejsc 5-8 rywalizowali o dwa miejsca w finale, który mieli zapewniony żużlowcy z miejsc 1-4. 22 wyścig dnia rozgrywany był w sześciu zawodników na sześć okrążeń toru.

Turniej Rob Woffinden Classic na Pinjar Park Motorcycle Speedway, w którym uczestniczył trzykrotny mistrz świata solo Tai Woffinden i były mistrz świata do lat 21, Jamon Lidsey, był jednym z najbardziej emocjonujących spotkań w Perth od wiele lat.

Justin Sedgeman wygrał bieg finałowy (a zarazem cały turniej Rob Woffinden Calssic), w którym był lepszy od bardzo szybkiego Jamona Lidseya, a Tai Woffinden niespodziewanie zajął trzecie miejsce. W finale musiał przedzierać się do przodu z czwartej pozycji jaką uzyskał po starcie. Długi czas trzeci jechał Ryan Douglas. W 22 biegu od startu nie liczyli się w stawce zwycięzcy biegu półfinałowego Luke Killeen oraz Cooper Riordan. Jednak młody zawodnik Sparty U24 po tym turnieju zbierał bardzo dobre recenzje.

Wypełnione trybuny w Pinjar Park

Oprócz drugiego miejsca na podium Jamon Lidsey zgarnał premię w wysokości 2.000 dolarów za złamanie 1-minutowego czasu na 4 okrążenia 330-metrowego toru żużlowego Pinjar Park.

Wyniki Bennco 2023 Rob Woffinden Classic w Neerabup/Perth, Australia, 4 luty 2023:

1. Justin Sedgmen 12 – 1 miejsce w finale

2. Jaimon Lidsey 11 – 2 miejsce w finale

3. Tai Woffinden (Angla) 13 – 3 miejsce w finale

4. Ryan Douglas 13 – 4 miejsce w finale

5. Luke Killeen 11 – 5 miejsce w finale

6. Cooper Riordan 7 – 6 miejsce w finale

7. Cameron Heeps 10

8. Dakota Ballantyne 7

9. Daniel Winchester 6

10. Declan Knowles 6

11. Matt Marson 6

12. Declan Killeen 5

13. Dayle Wood 4

14. Frank Smart 4

15. Kane Lawrence 3

16. Jack McDiarmid 1

17. Colby Mason 1

Skrót zawodów i bieg finałowy na 6 okrążeń:

Poniżej prezentujemy komentarze rozentuzjazmowanych kibiców po 12 edycji Bennco 2023 Rob Woffinden Classic w Neerabup/Perth:

To były niesamowite wyścigi, a tor był światowej klasy 🙂 Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w stworzenie tego wspaniałego wydarzenia

Love it

Jeśli spełniona zostanie obietnica większej liczby klasowych jeźdźców w przyszłym roku to była tylko przystawka. Dobra robota wszystkich zaangażowanych osób.

Zeszłej nocy było genialne wyścigi… pierwszy wyścig i drugi były najlepsze tej nocy. Wprowadziły świetny nastrój wśród tłumu. Włożyłem w to wydarzenie trochę pracy… Czapki z głów też dla wszystkich, którzy do tego doprowadzili…

To były świetne biegi. Zawody przeprowadzone sprawnie. Brawo wszyscy zaangażowani. Zwłaszcza Luke Killeen, który dostał się do finału, a Declan Killeen otrząsnął się z wcześniejszych porażek i zakończył turniej zwycięstwem. Wszystko ku pamięci wspaniałego człowieka. Brawo Tai Woffinden

Niesamowita noc i niesamowity tor, świetna praca wykonana przez organizatorów, dobry tor zapewnia świetne wyścigi. Kontynuujcie dobrą pracę

Fantastyczna noc żużlowa. Jak dobry jest młody Luke Killeen, drugi po Taiu jest cholernie genialny

Super impreza. Obrazki nie oddają sprawiedliwości tłumowi. Ogromna frekwencja na wieczór. Mogę się tylko zastanawiać, ile osób oglądało relację online

Dobra robota wszystkich zaangażowanych. Niesamowite wyścigi, a nasi juniorzy dobrze wykorzystują doskonałą wiedzę na temat torów, którą wykorzystał Luke Killeen. Wspaniale jest patrzeć, jak wysiłek włożony przez starszego brata również nie idzie na marne.Walczył ciężko do końca zawodów i zanotował zwycięstwo w biegu. Jedna z najlepszych nocy wyścigów solo w Pinjar.

Źródło i zdjęcia media społecznościowe Pinjar Park