W nocy z poniedziałku na wtorek Tai Woffinden przeszedł operację wieloodłamowego złamania śródręcza. Przeprowadził ją światowej sławy chirurg doktor Adam Domanasiewicz.

Po przebytej operacji Tai rusza palcami i ogólnie czuje się dobrze.

Doktor Domanasiewicz stwierdził po operacji: Stopień skomplikowania zabiegu jest mi trudno ocenić. Nie mówimy o przeszczepie ani o przyszyciu kończyny. Dla nas nie była to trudna operacja, ale na pewno złożona, bo kość była złamana w kilku miejscach. Powrót do sportu na pewno będzie możliwy i to w stosunkowo krótkim czasie.

Odnośnie dalszych rokowań doktor Dmanasiewicz określa: Rehabilitacja jest natomiast kwestią bardzo indywidualną. Na ten moment mogę powiedzieć, że zrost będzie następować przez około sześć tygodni. Po tym czasie zawodnik będzie mógł rozpocząć aktywność. Nie wiem dokładnie, kiedy wróci do pełnego obciążenia. W przyszłym tygodniu zostanie wykonane zdjęcie kontrolne, za dwa tygodnie kolejne, a następne po sześciu tygodniach od operacji.

Na szczęście groźnie wyglądający karambol w meczu Stal Gorzów – Sparta Wrocław zakończył się „tylko” złamaniem śródręcza u lidera Sparty, oraz tylko złamaniam jednego żebra plus całą masą siniaków u Nielsa Kristiana Iversena.

Miejmy nadzieję, że rehabilitacja Woffindena będzie przbiegać zgodnie ze scenariuszem doktora Domanasiewicza.

Tai Woffinden po operacji