Szymon Ludwiczak to zawodnik, którego przedstawiać nie trzeba nikomu, kto choć trochę interesuje się rywalizacją w klasie 250. Młody żużlowiec Włókniarza Częstochowa odniósł już w swojej karierze sporo sukcesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej, zdobywając między innymi Puchar Europy Par!

Zawodnik reprezentować będzie nasz kraj w rozgrywanych w dniach 25-26 sierpnia (czyli dziś i jutro) Grand Prix 3 we Wrocławiu, a więc Indywidualnych Mistrzostwach Świata w klasie 250 centymetrów sześciennych.

Oto co przekazał nam na temat przygotowań do nadchodzącego startu sam żużlowiec:

Na początku chciałem podziękować trenerowi kadry Panu Robertowi Kościecha za powołanie mnie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, z czego jestem bardzo dumny. Moje przygotowania do Mistrzostw Świata to m.in. udział obecnie w Drużynowym Pucharze Ekstraligi, a wcześniej w Indywidualnym Pucharze Ekstraligi.
Ściganie się na różnych torach ekstraligowych to najlepszy trening, poza swoim torem w Częstochowie.
Jeśli chodzi o kondycję to latem trzymam formę głównie poprzez bieganie i jazdę na rowerze. Natomiast jeżeli chodzi o sprzęt, to silniki są po przeglądach i mam nadzieję, że dobrze się spiszą we Wrocławiu. Ze swojej strony dołożę wszelkich starań, aby pojechać jak najlepiej.
Z niektórymi uczestnikami miałem już możliwość ścigać się na zawodach rangi Mistrzostw Europy (indywidualnych i w parach), które odbyły się w Czechach i w Danii oraz na Speedway Campie w Toruniu.
Życzę powodzenia na Mistrzostwach Świata kolegom z reprezentacji oraz szybkiego powrotu do zdrowia i na tor Kevinowi Małkiewiczowi.

Trzymajmy bardzo mocno kciuki za reprezentanta Polski by w bardzo mocnej stawce zawodników z całego świata odniósł życiowy sukces!

Fot: Tobias Karnatz Photography