W sobotę 27.06.2020 na torze ULKS Mustang Żołedowo odbyły się zawody I rundy PD SOLIDBUD Pucharu Polski Żaków i Młodzików. W kategorii żaków U6 wzięli udział zawodnicy powstającego klubu Szarża Wrocław – Tomasz Góral i Antoni Szymański. Dla Tomasza były to pierwsze zawody w życiu. Na stracie stanęły dziewczęta i chłopcy ze wszystkich klubów posiadających sekcje speedrowerowe.

Żacy z Wrocławia ze względów formalnych reprezentowali barwy klubu Lwy Krasnale Częstochowa.

Startujące w zawodach dzieci mogły poczuć atmosferę wielkiej imprezy, poznać przeciwników. Jest to bardzo dobry moment by cieszyć się ze zwycięstwa, a przede wszystkim szanować pokonanych, a na zakończenie zawodów podziękować sobie wspólnej rywalizacji.

Jak to bywa w zawodach, w których udział biorą dzieci emocji, walki, zaangażowania , a także radości i dramatów było bardzo dużo. Tomek w swoim pierwszym biegu w życiu, po starcie zdecydowanie prowadził. Niestety później dwa razy upadł na dystansie i swój pierwszy start ukończył na czwartym miejscu. Jednak „pozbierał się” i kolejne dwa biegi wygrał. Antek przez całe zawody punktował równo. Przed ostatnim biegiem zawodów było wiadomo, iż żacy z Wrocławia zajmą drugie i trzecie miejsce w zawodach. Zwycięzca biegu będzie drugi w całym turnieju. Ostatni bieg wygrał Antek przed Tomkiem i obaj zawodnicy startujący w barwach Lwóch Krasnali cieszyli się z miejsca na podium.

Najmłodszym zawodnikom Szarży Wrocław serdecznie gratulujemy sukcesu.

Przed nami jeszcze dwie rundy PD SOLIDBUD Pucharu Polski Żaków i Młodzików. Drugie zawody cyklu odbędą się już po wakacjach, 12 września 2020 w Bydgoszczy. Żacy z Wrocławia nie mogą się doczekać tego turnieju.

 

Kolejność w zawodach IPP żaków u6:

1. Antoni Sikorski (TSŻ Toruń)                                               14 pkt,

2. Antoni Szymański (Lwy Krasnale Częstochowa)      13 pkt,

3. Tomasz Góral 12 pkt (Lwy Krasnale Częstochowa)  12 pkt.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych zawodów: