Zawodnicy Szarży Wrocław, wykorzystując fakt, iż wykonawca nawierzchni toru nie rozpoczął jeszcze prac, odbyli zgodnie z planem swój trening. Na Krajewskiego pojawili się głównie zawodnicy Filu-Bud Szarży II Wrocław. Na wrocławskim owalu ścigali się min. Marek Mutor, Bartek Matuszek, Franek Lignowski, Michał Kubiński. Pojawili się też zawodnicy pierwszej ekipy rateli – mający dużą moc u progu sezonu Mateusz Ślęzak oraz niestrudzony junior Paweł Szkudlarek.

Trenujący zawodnicy mają świadomość, iż wprowadzone obostrzenia związane z koronawirusem oraz naprawa nawierzchni (w ramach gwarancji) wrocławskiego owalu sprawią, że treningi na torze będą utrudnione.

Jak zapewnia prezes Szarży Wrocław Adrian Kocur, by nie zakłócać cyklu przygotowań zawodników Szarży ma już opracowany „plan B”. Sternik wrocławskiego klubu ma tylko nadzieję, wprowadzony od soboty 20.03 do 09.04. br że zakaz korzystania z obiektów sportowych nie zakłóci awaryjnego planu przygotowań rateli.

Na chwilę obecną wiadomo jest tylko tyle, iż w pierwszy dzień wiosny, w niedzielę 21.03.br o godzinie 12:00 zaplanowano trening zawodników Szarży. Być może na Krajewskiego 1 pojawią się zaproszeni przez prezesa goście.

Od poniedziałku 22.03.br na obiekcie przy K1 ma pojawić się ekipa budowlana remontująca nawierzchnię toru.

Jak już pisaliśmy wcześniej, zajęcia Akademii speedrowera Szarży z powodu wprowadzonych przez rząd obostrzeń, zaplanowane na sobotę 20.03.br – nie odbędą się.

Film z czwartkowego trenngu:

Autor zdjęcia i video: Dominik Purzyc