W sobotę 22 października SzarŻaki wyruszyły autobusem Ogórkiem w drogę z okazji zakończenia sezonu 2022!! Dzieci przejechały przez Wrocław i dotarły do Centrum Historii Zajezdnia.

Tam najmłodsze ratele miały możliwość zwiedzić wystawy stałe w tym muzeum. Ekspozycje ukazywały Wrocław i wydarzenia z nim związane od czasów powojennych do roku 2016.

Nie brakowało przedmiotów i opisu wydarzeń dotyczących historii sportu w stolicy Dolnego Śląska.

Dzieci np. mogły wsiąść na rower naszego mistrza świata – który mieszkał na wrocławskim Sępolnie – Ryszarda Szurkowskiego i pościgać się razem z peletonem, który był widoczny na ekranie.

Oprócz tego dzieci mogły wsiąść za kierownicę słynnego już „malucha”, w którym znajdowało się wypłacone z banku przez działaczy Solidarności 80 milinów złotych.

Dorośli natomiast, używając akcesoriów specjalnych oddziałów Milicji – ZOMO – pilnowali porządku, by przez przypadek nie zostały uszkodzone jakiekolwiek eksponaty w muzeum. :-).

Mimo, że wrocławskie  SzarŻaki czekają jeszcze dwie imprezy; 12 listopada i 3 grudnia, to w Centrum Historii Zajezdnia 22 października oficjalnie zakończyły sezon 2022, który przyniósł zarówno najmłodszym dzieciom, jak i klubowi wiele sukcesów w zawodach indywidualnych.

W sobotę ratele wraz z rodzicami miały okazję przejechać się autobusem Ogórkiem, a także zwiedzać razem z przewodnikami Centrum Historii Zajezdnia. Wszyscy byli zadowoleni z super spędzonego popołudnia.

Na zakończenie wizyty w muzeum wszyscy najmłodsi dostali dyplom SzarŻaka 2022, a także pyszne pączki – od Pana Wojtka.

Sezon 2022 oficjalni zakończony, ale w Szarży już myśli się o rywalizacji w przyszłym roku. Najmłodszych zawodników czeka wiele wyzwań, w tym udział w rywalizacji drużynowej.

Do 10 listopada SzarŻaki trenują jeszcze na torze, a już od 16.11 rozpoczynają się zajęcia na Sali gimnastycznej.

Zdjęcia: media społecznościowe Szarża Wrocław