Już dziś, w sobotę 6 sierpnia w Ostrowie Wlkp. odbędzie się czwarta i ostatnia runda eliminacyjna Indywidualnego Pucharu Polski Żaków okręgu zachodniego.

Jak zwykle wystąpią SzarŻaki. W paru kategoriach najmłodsze ratele będą walczyć o awans do wrześniowego finału IPP w Bydgoszczy.

Ktoś, kto wymyślił taką formę rozgrywek wylał dziecko z kąpielą. W okręgu zachodnim w każdej kategorii w wszystkich eliminacjach startowało po kilkanaścioro dzieci. Tak jest i tym razem. Natomiast w Toruniu (okręg północny) w kategorii u6 startuje 6 zawodników, a w u8 tylko pięciu. W Poczesnej (okręg południowy) w kategorii u 8 zgłoszonych jest ośmiu zawodników. W takiej sytuacji dużo łatwiej o awans do finału (i część zawodów można sobie „odpuścić”) niż w okręgu gdzie rywalizuje o awans po 20 –cioro dzieci. Na pewno na przyszły sezon muszą być zmiany w systemie rozgrywek, by w okręgu w którym jest dużo dzieci w nagrodę nie blokować awansu do finału (wg regulaminu awans zapewnia sobie po pięciu najlepszych zawodników z każdego okręgu plus jedna dzika karta).

IV runda IPP żaków Ostrów Wlkp harmonogram imprezy:

Godz. 11:00 kategoria u6
Godz. 12:00  kategoria u8
Godz. 13:00 kategoria u10
Godz. 14:30 kategoria u12

SzarŻaki występujący w Ostrowie Wlkp:

U6:
2. Dominik Matuszak
3. Szymon Woźniak (4 lata) – debiut w zawodach okręgowych
5. Kacper Budziński
10. Dawid Mutor
11. Róża Mutor

U8:
1. Piotr Szlachtowicz
3. Jan Bujnowski
6. Tomasz Góral

U10:
7. Tomasz Góral
10. Wojciech Kowalski
11. Jan Bujnowski
12. Kacper Kijkowski

U12:
1. Kacper Kijkowski;
5. Bartłomiej Fuchs
9. Wojciech Kowalski

Mimo wakacji trwają treningi na torze na wrocławskim Sępolnie. CO jest ważne. Pojawiła się grupa 4-latków, którzy zaczynają swoją przygodę ze speedrowerem.

Treningi najmłodszych odbywają się na wrocławskim Sępolnie w każdą środę i czwartek w godzinach 18:30-19:30. Zarząd klubu zaprasza wszystkie chętne dzieci na zajęcia na torze. Wymagany jest własny rower, kask, rękawiczki, długi spodnie i koszulka z długim rękawem.

Zdjęcia: autor tekstu