W roku 2020 we Wrocławiu po wielu latach przerwy, reaktywowany został speedrower. Wtedy też ruszyły treningi dla najmłodszych żaków, gdzie podczas jednego ze środowych treningów zgromadziła się rekordowa ilość prawie 40 dzieci. Odbyły się również dwa turnieje dla dzieci. Warto odnotować, że w debiutanckim sezonie Tomasz Góral sięgnął po złoty medal w IMPŻ kategorii U6.

Najważniejsze sukcesy:
Indywidualne Mistrzostwa Polski – finał, Poczesna
Tomasz Góral – 1 miejsce, U6

Sezon 2021
Sezon 2021 to początek działania Akademii Szarży Wrocław. Trenerem najmłodszych został Artur Bujnowski, którzy pod okiem doświadczonego zawodnika zaczęli uczyć się rzemiosła speedrowera. Najmłodsze SzarŻaki startowały w Indywidualnym Pucharze Polski Żaków i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków. Największymi sukcesami były miejsca na podium w poszczególnych rundach IPP w kategorii U6

Sezon 2022
Rok 2022 miał w myślach zarządu klubu miał się okazać liczny w sukcesy indywidualne swoich najmłodszych i tak też się stało. Skład Akademii liczył ok. 20 dzieci do 12 roku życia. Zawodnicy uczestniczyli w eliminacjach okręgowych IPP, gdzie w każdej rundzie po kilku zawodników kończyło zawody na podium w swoich kategoriach wiekowych. Pięciu z nich uzyskało awans do ogólnopolskiego finału w Bydgoszczy. Worek medali młode SzarŻaki zdobyły również podczas IMPŻ na własnym torze we Wrocławiu. Po kilku dobrych występach w zawodach indywidualnych, Bartłomiej Fuchs został wypożyczony do ZKS Zielona Góra na CS Superligę Żaków, gdzie wystartował w dwóch spotkaniach pokazując się ze świetnej strony.

Najważniejsze sukcesy:

Indywidualny Puchar Polski – finał, Bydgoszcz

Kacper Budziński – 1 miejsce, U6

Dawid Mutor – 2 miejsce, U6

Jan Bujnowski – 2 miejsce, U8

Indywidualne Mistrzostwa Polski – finał, Wrocław

Kacper Budziński – 1 miejsce, U6

Dominik Matuszak – 2 miejsce, U6

Jan Bujnowski – 1 miejsce, U8

Bartłomiej Fuchs – 2 miejsce, U12

Sezon 2023

Przed SzarŻakami pierwszy historyczny sezon w rozgrywkach CS Superligi Żaków. Obecnie zawodnicy przygotowują się podczas zajęć ogólnorozwojowych dwa razy w tygodniu, a na zakończenie na żaków czeka mini obóz w Karpaczu. 

Akademia prowadzi cały czas nabór dla dzieci, które chcą dołączyć i rozpocząć swoją przygodę ze speedrowerem. Więcej informacji można usyskać w mediach społecznościowych (fcb – Szarża Wrocław, a także Cycle Speedway Akademia Szarża Wrocław). 

Kontakt: 

Adrian Kocur – 574 550 026

[email protected]

[email protected]