Pierwsza runda okręgowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaków za nami.

W sobotę 27 maja br. na torze w Ostrowie Wielkopolskim rozegrano zawody we wszystkich czterech kategoriach żaków, a na wystąpiło łącznie 9 SzarŻaków.

Zaczynamy od najmłodszej kategorii.

U6

W tej kategorii mieliśmy okazję oglądać tylko jednego młodego ratela, którym był Sebastian Wrona, a prywatnie kuzyn braci Menz z Gniezna. Dla Seby był to debiut w zawodach ogólnopolskich. Do podium zabrakło tylko jednego oczka. Ostatecznie Sebastian zajmuje 5 miejsce, zdobywając łącznie 13 punktów (3,3,3,4)

Zwycięzcy kategorii U6:

1. Jan Wojtkowiak – Szawer Leszno

2. Alan Sroka – Omega Ostrów Wlkp.

3. Tymon Winiarski – Omega Ostrów Wlkp.

——

5. Sebastian Wrona – Szarża Wrocław

W kategorii U8, mieliśmy okazję oglądać dwójkę młodych zawodników Szarży. Kacper Budziński i Dominik Matuszak to złoci i srebrni medaliści Indywidualnych Mistrzów Polski Żaków z kategorii u6 z sezonu 2022. Ten rok to przejście do kategorii wyższej i… co najważniejsze obaj zanotowali świetne zawody.

Kacper Budziński zajął 3 miejsce zdobywając 18 punktów (3,4,4,4,3), a Dominik Matuszak zajął 5 miejsce, łącznie zdobywając 16 punktów (3,4,4,3,2). Oba SzarŻaki pokazały wielkie serducho do walki na torze w Ostrowie.

Zwycięzcy kategorii U8:

1. Tymoteusz Skorliński – Szawer Leszno

2. Marcel Komorski – Omega Ostrów Wlkp.

3. Kacper Budziński – Szarża Wrocław

———-

5. Dominik Matuszak – Szarża Wrocław

W Ostrowie startowały SzarŻaki również w kategorii U10… i to z jakim skutkiem! Jan Bujnowski zajmuje 1 miejsce zdobywając komplet 20 punktów (4,4,4,4,4). Drugi jest również młody ratel – Tomasz Góral, który w całym turnieju zebrał 18 punktów (4,3,4,4,3). Należy zwrócić uwagę, iż obaj Wrocławianie mają po 9 lat i właśnie „przeskoczyli” z kategorii U8. Na znakomitym 7 miejscu zawody ukończył Mikołaj Wąż, a na jego koncie widnieje 15 punktów (3,1,4,3,4).

Prezes Szarży Adrian Kocur nie krył zadowolenia z występu swoich zawodników: To było znakomite sobotnie popołudnie naszych zawodników z kategorii u10. Wielkie brawa.

Zwycięzcy kategorii U10:

1. Jan Bujnowski – Szarża Wrocław

2. Tomasz Góral – Szarża Wrocław

3. Tymoteusz Skorliński – Szawer Leszno

———-

7. Mikołaj Wąż – Szarża Wrocław

Nieco gorzej poszło młodym zawodnikom Szarży w kategorii U12. Jednak w tej grupie wiekowej wystąpiło najwięcej zawodników.

Zawodnicy byli podzieleni na dwie trzynastoosobowe grupy. W pierwszej z nich Antoni Owsianik (12 punktów) i Kacper Kijkowski (10 punktów) zajęli odpowiednio 5 i 6 miejsce. Do półfinałów awansowało po czterech najlepszych zawodników z każdej z grupy. Tak więc do wejścia do pierwszej ósemki zawodów niewiele zabrakło… Jan Bujnowski zdobył 8 punktów. Startujący w grupie drugiej Wojciech Kowalski również na swoim koncie zanotował 8 punktów. Należy zaznaczyć, iż zarówno Wojciech Kowalski jak i Jan Bujnowski zostali w swoich ostatnich startach wykluczeni przez sędziego.

Zwycięzcy kategorii U12:

1. Paweł Kuświk – Omega Ostrów

2. Jerzy Łabędzki – Szawer Leszno

3. Paweł Sżóstakowski – Omega Ostrów

———-

9. Antoni Owsianik – Szarża Wrocław

13. Kacper Kijkowski – Szarża Wrocław

16. Jan Bujnowski – Szarża Wrocław

17. Wojciech Kowalski – Szarża Wrocław