Niestety, to już taka tradycja, że jak Memoriał Kuby to od rana pada deszcz. Niebo tradycyjnie płacze, ponieważ Kuba powinien być cały czas z Nami… los chciał jednak inaczej.

W sobotę 1 kwietnia na torze przy Krajewskiego 1 we Wrocławiu już 11. raz uczczono Jego Pamięć Pomimo opadów deszczu, zawody odbyły się zgodnie z planem, a tor był doskonale przygotowany do zawodów. Świadczy o tym wpis na fb Damiana Wojczyńskiego, zawodnika Szarży, jednego z uczestników tych zawodów:

XI Memoriał Kuby Kroczaka przeszedł już do historii.

Pogoda nie rozpieszczała nas tego dnia jednak w na prawdę dobrych warunkach torowych udało się rozegrać dzisiejsze zawody. Kolejny raz jestem pod wrażeniem tego jak zachowuje się nawierzchnia wrocławskiego owalu. Woda po prostu po niej spływa i po chwili bez deszczu można spokojnie jechać dalej.

Szczególne podziękowania należą się trójce osób, które kolejny rok dbają o to aby pamięć o Kubie nadal była żywa (Dzięki Majkel, Adrian i Wito).

Sportowo to dla mnie kolejna dobra okazja aby sprawdzić się w zawodach o stawkę. Punkty (4,1,4,3) 12pkt. to moja dzisiejsza cegiełka do I Miejsca na podium naszej drużyny.

W ostatnim biegu zaliczam groźnie wyglądający upadek, długo nie podnosząc się z toru. Kolejny raz z opresji ratują mnie ochraniacze, które obiecałem sobie zakładać na każde zawody, po szeregu kontuzji, a szczególnie tej z 2021 roku.

Do najbliższego meczu ligowego jeszcze trochę czasu. Zdecydowanie potrzebuję teraz chwili odpoczynku aby nabrać świeżości i ze zdwojoną siłą wrócić do treningów.

Dzięki za doping i wiadomości po zawodach. Uspokajam, jestem cały i zdrowy 🙂

XI Memoriał im. Jakuba Kroczaka z 57 punkami na koncie wygrała drużyna Szarży Wrocław. Pogoda podczas zawodów nie pomagała, jednak świetnie przygotowany tor do sezonu, pozwolił odjechać bezpiecznie zawody, przy okazji gwarantując dużo dobrego ścigania.

I. Szarża Wrocław – 57 pkt.

1. Damian Natoński – 4,3,4,3 (14)

2. Damian Wojczyński – 4,1,4,3 (12)

3. Witold Strzelec – 4,4,2,4 (14)

4. Michał Szmaj – T,2,3,3 (8 )

5. Arkadiusz Hajost – 3,3,1,1 (8 )

R. Kacper Kijkowski – (1)

II. #MłodaSzarża – 55 pkt.

III. Szawer Leszno I – 46 pkt.

IV. Szawer Leszno II – 42 pkt.

Organizatorzy zawodów dziękują Wszystkim zawodnikom za przyjazd i wzięcie udziału w turnieju poświęconego Pamięci Naszego Kolegi.

Zdjęcie: Paweł Wittchen