W ostatnią niedzielę 18.04.br na antenie Radia Luz w godzinnym programie sportowym na żywo „Do przerwy 0-1”, prezes Szarży Wrocław Adrian Kocur opowiadał słuchaczom o speedrowerze. Sternik wrocławskiego klubu przybliżył słuchaczom tę widowiskową dyscyplinę sportu. Musiał odpierać niemalże naciski prowadzących audycję, na to, iż cycle-speedway to odmiana żużla na rowerach.

Adrian Kocur wyjaśnił skąd wzięła się Szarża. Nazwa klubu bardzo podobała się redaktorom w radiu. W kolejnych słowach prezes klubu przedstawił kadrę Wrocławian. Wspomniał o tym, iż w składzie rateli znajduje się dwóch (na trzech w ogóle) indywidualnych mistrzów świata w speedrowerze. Powiedział też, iż w kadrze znajduje się wielu utalentowanych zawodników w przedziale 20 – 28 lat, którzy są głodni sukcesów. Wymienił też oczywiście zdolnych juniorów Szarży.

Sternik rateli powiedział też o szansach swojego klubu w nadchodzących sezonie. Redaktor prowadzący audycję, jak sam przyznał – pochodzący z Górnego Śląska, nie wiedział, że w Świętochłowicach prócz Muzeum Powstań Śląskich dzieje się jeszcze coś tak atrakcyjnego jak zawody speedrowerowe oraz, że w mieście tym w rozgrywkach uczestniczy ekipa Śląska, która jest drużynowym mistrzem Polski.

Wspomniano o meczach pierwszej kolejki. W dywizji A Hydro-Bud Szarża Wrocław wyjeżdża w najbliższą niedzielę do Leszna, by walczyć w inauguracyjnym meczu o pierwsze ligowe punkty z Szawerem. Prezes przekazał, iż jeden z zawodników jego kadry, po niezbyt przyjacielskim pożegnaniu z klubem, ma coś do udowodnienia w tym mieście. Filu-Bud Szarża II Wrocław rozpoczyna natomiast sezon w Żołędowie, z miejscowym Mustangiem, szóstą ekipą sezonu 2020.

Na antenie Radia Luz szeroko była omawiana zbliżająca się Majówka z Szarżą i min. Pierwszy Indywidualny Turniej o Puchar Na wirażu. Atrakcją tego weekendu, oprócz meczów ligowych 1 maja, będzie z pewnością zgrupowanie kadry kobiet (2 maja), a także mecz Szarża – Reprezentacja Polski, który odbędzie się 3 maja. Szerzej o Majówce z Szarżą pisaliśmy w artykule: Intensywny tydzień Szarży.

Zapytany o udział publiczności podczas majowych zawodów, prezes rateli wspomniał, iż tor speedrowerowy przy ul. Krajewskiego 1 we Wrocławiu mieści się na ternie szkoły. Ponadto został wyremontowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego i w związku z tym jest to obiekt otwarty, dostępny dla wszystkich. Szarża nie może zakazać przyjścia na tor wszystkim chętnym kibicom.

Dziś, w poniedziałek 19.04 o godz. 19:07 na antenie TVP 3 Wrocław prezes Szarży Wrocław Adrian Kocur będzie opowiadał o drużynie rateli, nadchodzącym sezonie oraz o Majówce z Szarżą. W imieniu wrocławskiego klubu, Adriana Kocura serdecznie zapraszamy do oglądania tej audycji telewizyjnej.