Już jutro 10 września rozpoczną się XI ICSF Mistrzostwa Drużyn Klubowych w speedrowerze. Gospodarzem imprezy jest Toruń, a rywalizacja pomiędzy dwunastoma drużynami będzie się odbywała na dwóch toruńskich obiektach: w piątek przy ul. Skierki 9, a w sobotę i niedzielę na torze przy ul. Bielańskiej 66.

Do mistrzostw zgłosiło się 9 ekip polskich: Aseko Orzeł Gniezno, Marwis Harpagan Zielona Góra, Hydro-Bud Szarża Wrocław, PKS Victoria Poczesna, MS Śląsk Świętochłowice, ULKS Mustang Żołędowo, LKS Szawer Leszno, TSŻ Schoenberger Toruń oraz Drwęca Kaszczorek. Dziesiątą ekipą będzie Rezerwa toru.

Oprócz naszych drużyn w rywalizacji wezmą udział dwa zespoły angielskie: Hosparth Hammers i Birmingham Monarchs.

Wszystkie drużyny podzielono na trzy czwórmecze eliminacyjne. W każdym z nich będzie rywalizować po cztery drużyny, które rozegrają 16 biegów. Ekipy mogą liczyć max. po pięciu zawodników.

Eliminacje rozpoczną się w piątek 10 września na torze przy ul. Skierki. Będzie to dzień na „przetarcie się” przed decydującymi meczami.

Godz.14:00 – Czwórmecz eliminacyjny A: LKS Szawer Leszno, MS Śląsk Świętochłowice, PKS Victoria Poczesna, TSŻ Schoenberger Toruń

Godz. 15:30 – Czwórmecz eliminacyjny B: Drwęca Kaszczorek, Marwis Harpagan Zielona Góra, Rezerwa toru, ULKS Mustang Żołędowo

Godz. 17:00 – Czwórmecz eliminacyjny C: Aseko Orzeł Gniezno, Birmingham Monarchs, Hosparth Hummers, Hydro-Bud Szarża Wrocław

W sobotę 11.09.2021 na torze TSŻ zostanie rozegrana druga faza eliminacji – turnieje D, E i F, w których uczestniczą wszystkie drużyny; o tym która drużyna wystąpi w której eliminacji D, E lub F decydują pozycje zajęte w eliminacjach A, B i C. Od eliminacji D do końca Mistrzostw pozycje startowe drużyn w poszczególnych turniejach są ustalane losowo.

Czwórmecze eliminacyjne w sobotę 11 września:

D: Godz. 13:00 – IA, IIB, IIIC, IVA

E: Godz. 14:30 – IB, IIC, IIIA, IVB

F: Godz. 16:00 – IC, IIA, IIIB, IVC

Po zakończeniu eliminacji F zostanie sporządzona klasyfikacja drużyn wg zasad:

– drużynom przyznaje się punkty meczowe za zajęte miejsca w eliminacjach A – F: za I miejsce w turnieju eliminacyjnym – 4 pkt, za II – 3 pkt, za III – 2 pkt, za IV – 1 pkt

– w przypadku równości punktów biegowych w jednym turnieju eliminacyjnym, drużyny zajmują miejsca ex aequo, a punkty meczowe będą dzielone; jeżeli taka sytuacja nastąpi w eliminacji A, B lub C, to należy rozegrać wyścig dodatkowy, który rozstrzygnie która drużyna zajmie jaką pozycję w eliminacji D, E, F.

– sumowane są również punkty biegowe – istotne dla końcowej klasyfikacji w przypadku równości punktów meczowych

– drużyna Rezerwy toru po eliminacji F kończy swój udział w imprezie – jest pomijana w klasyfikacji

Drużyny sklasyfikowane na miejscach 1 – 6 awansują bezpośrednio do półfinałów, natomiast drużyny z miejsc 7 – 11 powalczą w repasażu (również sobota, tor TSŻ, godz. 18:00) o dwa pozostałe miejsca półfinałowe.

Niedziela 12.09.2021 to dzień półfinałów i finałów – wszystko na torze TSŻ.

13:00 i 14:30 to godziny rozpoczęcia półfinałów,

17:00 – Finał B (o miejsca 5-8),

19:00 – Finał MEDK2021, który zostanie rozegrany w formie 17-tobiegowego czwórmeczu

Zdjęcie: media społecznościowe TSŻ Toruń