W najbliższy weekend zawodników Szarży czekają dwie najważniejsze imprezy bieżącego sezonu.

Jak już pisaliśmy, w sobotę 17 września od godz. 11:00 rozpocznie się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski żaków w czterech kategoriach wiekowych. Na starcie zobaczymy 127 uczestników, w tym 17 SzarŻaków.

Wrocławianie w każdej z kategorii mają swoich zawodników. Największe szanse mają żacy startujący w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych. W rozegranych  września w Bydgoszczy finałach Indywidualnego Pucharu Polski właśnie w kategorii u6 i u8 Wrocławianie zdobyli trzy medale: jeden złoty i dwa srebrne. Szans nie można odmówić także SzarŻakom z kategorii wiekowych u10 i u12, którzy na własnym torze będą groźni dla wszystkich przeciwników.

Żaki ostro trenują przygotowując się do sobotnich finałów IMP.

Solidne treningi odbywają także zawodnicy Aquapark Szarży walczący o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.

Już w najbliższą niedzielę 18 września o godz. 15:00 w Żołędowie odbędzie się rewanżowy mecz o trzecie miejsce. Ratele w ostatnią niedzielę w meczu przeciwko Mustangowi wypracowali sobie 18-o punktową przewagę.

Do Żołędowa Wrocławianie nie jadą tylko o obronę 18 punktowej zaliczki, ale wybierają się tam, po to by ten mecz wygrać. Zgodnie zresztą z regułą – najlepszą obroną jest atak. Gospodarze niedzielnej potyczki mają na pewno bardzo dobrych zawodników w swej ekipie, ale nie są monolitem. Mają też i słabe punkty, które goście z Wrocławia będą chcieli maksymalnie wykorzystać.

Medal wywalczony przez Szarżę byłby wspaniałym ukoronowaniem trudnego i pełnego różnych zawirowań sezonu ligowego.

Zdjęcia: autor tekstu