W związku z gwarancyjną naprawą nawierzchni, tor przy Krajewskiego będzie zamknięty. Prezes Szarży Adrian Kocur ma tylko nadzieję, iż mimo opóźnienia z rozpoczęciem prac ziemnych – wykonawca dotrzyma ustalonych wcześniej terminów.

We Wrocławiu mimo zaostrzonych rygorów związanych z koronawirusem, tor przy Krajewskiego 1 nie będzie zamknięty.

Podobnie sprawy mają się w Ostrowie Wielkopolskim. Klub Omega uzyskał zgodę władz miasta na korzystanie z toru od 20.03 do 09.04.br bez żadnych przeszkód. Obecnie na torze są dobre warunki do jazdy.

Jak pisaliśmy prezes Szarży znalazł rozwiązanie by poradzić sobie z czasową „bezdomnością” rateli. Udało mu się dogadać z Omegą i Szarża od poniedziałku 22.03.br będzie mogła trenować na torze przy Stadionie Miejskim w Ostrowie.

O dobrych stosunkach panujących między klubami z Ostrowa i Wrocławia świadczy fakt, iż wychowankowie klubu z Wielkopolski występujący w barwach Szarży – czyli Bartosz Grabowski i Paweł Szkudlarek, bez przeszkód przez cały sezon mogą korzystać z obiektu w swoim rodzinnym mieście. Praktycznie można pokusić się o stwierdzenie, iż oba kluby są beniaminkami w walce o tytuł drużynowego mistrza Polski.

Szarża zapewnia wrocławskim zawodnikom transport na treningi z Wrocławia do Ostrowa.

W artykule „Gościnnie na torze w Ostrowie Wielkopolskim” możemy dowiedzieć się o wyjazdowych planach treningowych Szarży:

Korzystając jednak z zaproszenia klubu z Ostrowa Wielkopolskiego, nasi zawodnicy będą mieć okazję do wspólnych treningów razem z zawodnikami tamtejszego klubu. Sesje treningowe będą mogły się odbywać w poniedziałki, środy i piątki. Z tego miejsca dziękujemy Panu Przemysławowi Domagale, który wyszedł z pomocną dla nas dłonią. Co ważne i warte podkreślenia jest to, że przez cały sezon możliwość trenowania na torze w Ostrowie będą mieć Bartosz Grabowski i Paweł Szkudlarek. Obaj są wychowankami i mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego.


Na obecną chwilę ciężko powiedzieć, kiedy będziemy mogli powrócić na swój własny tor. Pierwsza zaplanowana impreza jest na 1 maja. W tym dniu ma się odbyć przełożona inauguracja z 11 kwietnia z drużyną Lwów Avia Częstochowa

A tymczasem ekipa Szarży wyjorzystując sprzyjającą pogodę, organizuje w pierwszy dzień wiosny (niedziela, 21.03.br) o godz.12:00 trening na torze przy ul. Krajewskiego 1.