Za nami trzy intensywne dni treningowe pierwszej i drugiej drużyny Szarzy. Tor przy ul. Krajewskiego 1 we Wrocławiu od poniedziałku 15.03.br będzie zamknięty z powodu napraw gwarancyjnych nawierzchni wrocławskiego owalu.

Stąd pomysł by maksymalnie wykorzystać ostatni weekend przed planowanymi pracami ziemnymi. Wrocławianie byli dotąd w znakomitej sytuacji, gdyż już w zasadzie od ostatniego tygodnia lutego ratele mogły trenować na doskonale przygotowanym do jazdy torze.

Z kraju docierają informacje, że nawrót zimy i kapryśna aura w wielu miejscach utrudnia, bądź uniemożliwia przeprowadzanie treningów na torze. W mediach społecznościowych mogliśmy zaobserwować, iż w ostatni weekend zawodnicy MS Śląska pomagali w przygotowaniu toru do jazdy.

Od poniedziałku zawodnicy Szarży będą musieli poszukać innego miejsca do swoich treningów. Ale znając prezesa rateli Adriana Kocura „plan B” już dawno jest gotowy.

W weekend 12.03-14.03 we Wrocławiu zjawili się praktycznie wszyscy zawodnicy pierwszej i drugiej drużyny Szarży. Z pierwszej ekipy rateli brakowało tylko obu Indywidualnych Mistrzów Świata – Marcina Szymańskiego oraz Bartosza Grabowskiego. Trenują oni wg indywidualnie przygotowanego cyklu treningowego przez dr hab. Jana Kosendiaka. Menadżer drugiej ekipy Rafał Kurpiel również trenuje wg planu dr Kosendiaka.

W piątek na torze przy ul. Krajewskiego 1 pojawili się również przedstawiciele Harpagana Zielona Góra.

Piątkowe i sobotnie treningi mimo przyjaznej atmosfery poza torem były bardzo zacięte i ostre. W sobotę w zasadzie wszyscy zawodnicy zapoznali się z nawierzchnią toru w wyniku upadków po bezpardonowej jeździe. Na owalu nikt „za darmo” pozycji podczas wyścigu nie otrzymywał.

W niedzielę 14.03.br w ramach treningu odbył się wewnętrzny turniej Szarży. A w zasadzie były to trzy miniturnieje.

Zaczęło się od turnieju par. Na torze zobaczyliśmy pięć duetów. Zawodnicy z Szarży I jeździli w parze z zawodnikami z drugiej ekipy rateli.

Wyniki wewnętrznego turnieju par:
1. Damian Natoński- Bartosz Matuszek
2. Mateusz Ślęzak- Paweł Szkudlarek
3. Mateusz Pacek- Wiktor Czerwiński
4. Kamil Niemiec-Marek Mutor
5. Franek Lignowski- Błażej Wołoszyn

Po zawodach par rozegrano dwa turnieje indywidualne.

Wyniki turnieju grupy A:
1. Mateusz Pacek – 14 pkt (4,4,3,3)
2. Mateusz Ślęzak – 12 pkt (3,1,4,4)
3. Kamil Niemiec – 8 pkt (2,2,2,2)
4. Damian Natoński 6 pkt (1,3,1,1)

Wyniki turnieju grupy B:
1. Wiktor Czerwiński – 13 pkt (3,3,4,3)
2. Paweł Szkudlarek- 11 pkt + 4 (4,2,1,4)
3. Marek Mutor – 11 pkt + 3 (4,3,2,2)
4. Franek Lignowski 11 pkt + 2 (2,1,4,4)
5. Bartosz Matuszek 9 pkt (2,3,1,3)
6. Błażej Wołoszyn 5 pkt (1,1,2,1)

Oczywiście cel treningowego ścigania był zupełni inny dla pierwszej ekipy Szarży, a inny dla drugiej drużyny rateli. Na początku sezonu w doskonałej formie są zarówno Mateusz Ślęzak, jak i Mateusz Pacek. W ich jeździe widać ogromną moc i dużą prędkość.

Mini galeria z niedzielnego ścigania:

Zdjęcia: Paweł Wittchen i Krzysztof Góral