We środę 6 października Dackarna Malilla z Taiem Woffindenem i Maciejem Janowskim w składzie w finale Bauhaus Ligan pokonała na wyjeździe drużynę Smederna Eskilstuna 46 -44 i zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Szwecji.

Tak więc zarówno Maciej Janowski jak i Tai Woffinden kończą bieżący sezon w podwójnej koronie – drużynowych mistrzów Polski i Szwecji. Jest to niewątpliwie ogromny sukces obu żużlowców, którzy, szczególnie o tytuł najlepszej drużyny w Polsce bardzo długo walczyli.

Szczęśliwy Maciej Janowski pochwalił się dość nietypową fotką na swoim instagramie. Kapitan Sparty Wrocław trzyma w rękach puchar za zdobycie Drużynowego Mistrzostwa Szwecji. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że na zdjęciu jest zupełnie nagi.

Ale Puchar za mistrzostwo Szwecji jest tak okazały, że zakrywa to co nie powinno być widoczne na powszechnie dostępnych zdjęciach. Nawet bardzo ostro podchodzący do nagich zdjęć instagram pozwolił na publikację fotki Magica.

W świcie żużlowym nie jest to pierwszy taki przypadek, gdy zawodnik pozuje do zdjęć nago. Takim wyczynem może pochwalić się, nie kto inny – jak Tai Woffinden. Brytyjczyk nie od dziś słynie z niekonwencjonalnego zachowania. W 2015 r na zakończenie turnieju golfowego PGE Ekstraliga Golf Challenge odbyła się sesja zdjęciowa wszystkich biorących w tych zawodach żużlowców. Tai Woffinden od samego początku dbał o stworzenie niezapomnianej atmosfery wśród uczestników tej zabawy.

Sesja zdjęciowa odbyła się na zakończenie turnieju golfowego 2015 PGE Ekstraliga Golf Challenge, w którym uczestniczyli zawodnicy ligi polskiej. Tai Woffinden od początku dbał za stworzenie dobrej atmosfery wśród graczy…

Do dziś zdjęcia nagiego Taia Woffindena można obejrzeć na oficjalnym koncie PGE Ekstraligi na facebooku i twitterze. Kiedy pozostali żużlowcy zobaczyli byłego mistrza świata i zawodnika Sparty Wrocław w skarpetkach, rękawiczkach, czapeczce i kasku, wpadli w osłupienie, a następnie pękali ze śmiechu. A Tajski tak właśnie pozował do zdjęć, po tym jak wszyscy uczestnicy sesji zdjęciowej usłyszeli hasło fotografa – „a teraz zróbcie coś szalonego”…

Oprócz Magica, nago z Pucharem za zdobyte mistrzostwa wcześniej pozowała siatkarka, reprezentantka Polski i była zawodniczka min. Gwardii Wrocław Joanna Wołosz. W maju 2021 r polska rozgrywająca wygrała z Imoco Volley Conegliano Ligę Mistrzów. I mimo, iż deklarowała, że już wyrosła z nagich fotek z pucharem to i tak w internecie znalazła się właśnie taka fotka Wołosz. Wcześniej Joanna Wołosz dwukrotnie zdobywała też mistrzostwo Włoch, i za każdym razem ten sukces świętowała w dość oryginalny sposób – zamieszczając w internecie zdjęcie, na którym jest naga i zakrywa się tylko pokaźnym pucharem.

Zdjęcia: media społecznościowe Macieja Janowskiego, Joanny Wołosz oraz PGE Ekstraligi