W Toruniu 8 X Pomorzanin Podejmował Stellę Gniezno. To spotkanie miało być rozegrane 10 IX- tradycją stają się odwołane spotkania w Toruniu z powodu deszczu … .

W sobotnim spotkaniu Stella zawiesiła bardzo wysoko poprzeczkę toruńskiej drużynie do ostatniej minuty meczu utrzymywał się wynik remisowy. Podyktowany w ostatnich sekundach meczu KR dla Pomorzanina wykorzystał Wojciech Rutkowski. Pomorzanin Toruń – Stella Gniezno 1-0 . Nie jest to może zbyt okazałe zwycięstwo .. Przybliża ono jednak Toruński zespół do walki o tytuł Mistrzowski .

Po tym zwycięstwie Pomorzanin Toruń przewodzi tabeli Superligi…. Swe następne spotkania już w ramach 5 kolejki ligowej awizowanej na dzień 15 X Toruński Pomorzanin Rozegra w Poznaniu z Warta Poznań.

Stella Gniezno również w Poznaniu zmierzy się z zespołem AZS-u Politechniki Poznańskiej. 12 X Grunwald rozegra jedno z zaległych spotkań. A o przyczynach przełożonych spotkań informuje na swym klubowym portalu: …. Najbliższe dwie kolejki ligowe III i IV w Hokej Superlidze odbędą się bez udziału drużyny mistrza Polski – WKS Grunwald Poznań. Wojskowi w tym czasie będą uczestniczyć w obowiązkowych zajęciach. Bardzo dziękujemy zespołom AZS AWF Poznań i KS Warta Poznań, WGiD PZHT oraz Hokej Superlidze, że zgodziły się na nowe terminy spotkań ligowych….

Nadrabiając zaległości Grunwald zmierzy się AZS AWF Poznań. Chcąc zniwelować dystans do przewodzącego w tabeli ligowej Pomorzanina Toruń to spotkanie Grunwald po prostu musi wygrać. Tym bardziej, że będziemy mieli korespondencyjny wręcz prestiżowy pojedynek drużyn.

Swój mecz z AZS AWF Poznań Pomorzanin Toruń w regulaminowym czasie zremisował 0-0 i zwyciężył dopiero w zagrywkach karnych 5-4.

Pierwsza kwarta spotkania AZS AWF Poznań – Grunwald Poznań to próby zdobycia przewagi w polu przez akademików, a ci już w 6 minucie przekonali się, że grają jednak z Mistrzem Polski. Szarża Jarzębowskiego wejście w półkole strzałowe wystawienie piłki Mikołajowi Głowackiemu, który umieszcza ją w siatce.

Do końca pierwszej połowy spotkania akademicy nie są w stanie zagrozić bramce Grunwaldu. Trzecia kwarta to cudowna bramka Mikołaja Głowackiego i tyle. W czwartej akademicy się ożywili co udokumentowali zdobyciem bramki przez Maksymiliana Pawlaka z KR. Był to 5 KR w tym spotkaniu dla akademików. W pełni zasłużone zwycięstwo Grunwaldu można powiedzieć wygrane …Na stojąco!!

Następne spotkania w ramach 5 kolejki ligowej 15X AZS AWF Poznań zagra z LKS Rogowo Natomiast Grunwald Poznań w wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z Startem 1954 Gniezno.

Pozdrawiam Mariusz Stypczyński

Ligowa kolejka w materiale wideo: