Działacze Szarży Wrocław intensywnie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Najpierw zadbano o mocny skład na nadchodzące rozgrywki o speedrowerowe drużynowe mistrzostwo Polski. Po zapewnieniu finansowania dla pierwszej ekipy prezes Szarży Wrocław, Adrian Kocur poinformował, iż ratele będą wspierać znacząco powstający od podstaw speedrower w Lubaniu.

Kolejnym krokiem jest zadbanie o kibiców i właściwe oprawy zawodów, które będą odbywać się na torze przy Krajewskiego 1 na wrocławskim Sępolnie.

Jak nas poinformował prezes rateli Adrian Kocur w tym sezonie podczas domowych spotkań, a także przy okazji Memoriału Jakuba Kroczaka, powstanie specjalna strefa dziecięca, gdzie na najmłodszych będą czekać darmowe atrakcje jak: dmuchane zamki, maskotki MPK Wrocław, trampoliny, gry i zabawy, konkursy, malowanki, tatuaże, kolorowanki i wiele innych ciekawych niespodzianek nie tylko dla najmłodszych dzieci.

Strefa powstaję dzięki zaangażowaniu MPK Wrocław i Centrum Historii Zajezdnia. Nic nie dzieje się z dnia na dzień. O atrakcjach podczas spotkań Szarży Wrocław myślano już pod koniec ubiegłego sezonu. Adrian Kocur powiedział nam: Nad utworzeniem tej straty pracujemy już praktycznie od września poprzedniego roku. W ostatnich dniach ustalaliśmy ostatnie szczegóły z naszymi partnerami i nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić wszystkich mieszkańców Wrocławia ze swoimi małymi pociechami na Krajewskiego 1. Jestem przekonany, że dzieci nie będą się nudzić na naszym obiekcie, a starsi kibice obejrzą ciekawe mecze z udziałem naszych drużyn. Strefa będzie ruszać zawsze godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Z niecierpliwością więc czekamy na pierwszy mecz ligowy we Wrocławiu, który zaplanowany jest na niedzielę 10 kwietnia br. Wówczas Aquapark Szarża Wrocław zmierzy się z drużynowym mistrzem Polski z 2021 r. Aseko Orłem Gniezno.

Tydzień wcześniej, w sobotę 2 kwietnia o godzinie 14:00 odbędzie się jubileuszowy, X Memoriał Jakuba Kroczaka, w ciekawej formule, w której wystąpią cztery zespoły: Victoria Poczesna, Marwis Harpagan Zielona Góra, Aquapark Szarża Wrocław i Unia Lubań.

Strefa dziecięca będzie otwarta już od godziny 13:00.