SOBOTA 6 MARCA, GODZ. 11:00, KRAJEWSKIEGO 1, WROCŁAW

Po zimowej przerwie w końcu Szarżaki będą mogły spotkać się na torze i wspólnie z innymi rówieśnikami potrenować jazdę na rowerze. Jak już pisaliśmy pierwsze zajęcia dla dzieci odbędą się w sobotę 6 marca o godzinie 11:00.

W tym sezonie zmianie ulegają zasady uczestnictwa w treningach najmłodszych. Aby dziecko mogło uczestniczyć w treningach, turniejach, czy zawodach musi być zapisane do Akademii Speedrowera Szarży Wrocław.

Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dziecko, szczegółowe informacje uzyskają pod numerem telefonu 574-550-026. Kontaktować można się również przez wiadomość prywatną na profilu klubu Szarża Wrocław. Akademia jest przeznaczona dla dzieci od 3 do 12 roku życia (rocznikowo). Dla starszych dzieci/młodzieży, przewidziane są inne treningi. W sprawie wiadomości dotyczących treningów 13 latków i starszych klub także prosi o kontakt.

Dzieci, które nie są zapisane do Akademii Speedrowera również serdecznie zapraszamy na sobotnie zajęcia. Rodzicie wszystkie niezbędne informacje otrzymają na miejscu, przed i po treningu.

Przypomnijmy najważniejsze dane jakie o Akademii Speedrowera, możemy znaleźć na oficjalnej stronie klubu:

Po sukcesie organizacyjnym z treningami dla najmłodszych żaków, postanowiliśmy w sezonie 2021 uruchomić Akademie Speedrowera. Jest ona przeznaczona dla dzieci do 12 roku życia. Treningi docelowo mają odbywać się dwa razy w tygodniu (środa i sobota). Chcemy uczyć dzieci jazdy na rowerze, rywalizacji, wygrywania, ale też i przegrywania.
Zamysłem Akademii również jest uświadamianie od najmłodszych lat jak ważne podczas jazdy rowerem jest bezpieczeństwo, założony kask, czy też posiadanie oświetlenia, odblasków.  W okresie od marca do października/listopada planujemy treningi na torze, który mieście się na ulicy Krajewskiego 1, natomiast w okresie zimowym treningi na sali, a także w terenie.
Poza treningami na dzieci czeka Puchar Niziołków Grand Prix Żaków 2021. Jest to cykl 5 turniejów, w trzech różnych kategoriach wiekowych. Dodatkowo najmłodsi zawodnicy mają możliwość brania udziału w zawodach ogólnopolskich takich jak: Indywidualne Mistrzostwa, czy Indywidualny Puchar. 
Wiek zgłoszonego dziecka nie ma dla nas najmniejszego znaczenia. Mile widziane są również dzieci, jeżdżące jeszcze na biegówkach. Do treningów potrzebny jest swój własny rower, kask, rękawiczki i dla bezpieczeństwa jakieś ewentualne ochraniacze. Jest to rywalizacja czwórki zawodników, więc upadki naturalnie się zdarzają.

Tomasz Góral Indywidualny Mistrz Polski żaków u6 2020 wyjeżdża do prezentacji podczas II Wakacyjnego Turnieju Dzieci w 2020 r.