Mimo, iż mamy wakacyjną przerwę w rozgrywkach o speedrowerowe drużynowe mistrzostwo Polski, to zawodnicy nie próżnują. W Częstochowie wybudowano nowy tor speedrowerowy w dzielnicy Wrzosowiak. W sobotę o godz. 12 nastąpi uroczyste otwarcie toru przy ul. Jana Lechonia 29. Wówczas odbędą się zawody speedrowerowe Best Pairs. W tej imprezie mogą ścigać się dowolnie dobrani zawodnicy. Rywalizacja nie odbywa się wg przynależności klubowej.

Zawodnicy rateli również wezmą udział w tych zawodach. Szarżę będą reprezentować Damian Natoński i Bartosz Grabowski.

W Gnieźnie o godz. 11 odbędzie się spotkanie w ramach Młodej CS Superligi. Miejscowy Orzeł podejmuje Omegę Ostrów Wlkp. Paweł Szkudlarek ponownie gościnnie wystąpi w barwach klubu z Ostrowa Wielkopolskiego

Ostania piątka Wrocławian wystąpi podczas pierwszej rundy Ligi Diamentowej, która zostanie rozegrana w Lesznie o godz. 16:30. Barw Szarży podczas tych zawodów będą bronić zawodnicy: Michał Szmaj, Witold Strzelec, Bartłomiej Matuszek, Rafał Kurpiel i debiutujący w rywalizacji ogólnopolskiej Rafał Kubiński.

A tak oto o Diamnetowej Lidze możemy przeczytać na facebookowej stronie pomysłodawców cyklu – Harpagana Zielona Góra:

„Jak przeżyć wszystko jeszcze raz,
Jak wzniecić blask, który dawno zgasł.
Jak przeżyć wszystko jeszcze raz,
Jak ocalić ginący czas.”
Słowa Krzysztofa Krawczyka bardzo pasują do celu naszego przedsięwzięcia.

Już wyjaśniamy‼️
Liga dla zawodników od 34 lat, którzy nie przekroczyli limitu 30 startów w lidze ogólnopolskiej w ciągu ostatnich 5 lat.
Miło nam poinformować, że w tych rozgrywkach również wystąpimy pod nazwą Marwis Harpagan za co dziękujemy Marwis Myjki Warsztatowe.

W pierwszej edycji ligi wystąpią dwie ekipy Szawer Oldboy’s Leszno, Szarża Wrocław oraz Marwis Harpagan.

Zawody zostaną rozegrane wg programu, który opracował Paweł Cegielski z Torunia. Parowy czwórmecz, 4 zawodników po 6 startów plus rezerwowi(dowolna liczba), 24 biegi.

1 runda 17.07 Leszno

2 runda 24.07 Wrocław

3 runda 14.08 Zielona Góra (jeśli ZKS przychyli się do naszej prośby)